Obywatele Ukrainy zatrzymani za posługiwanie się fałszywymi dokumentami

wtorek, 2.2.2021 08:58 1404 1

5 obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Kłodzka, w związku  z posłużeniem się przez nich sfałszowanymi zaświadczeniami o wpisie do ewidencji w sprawie pracy sezonowej. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Jeleniów, funkcjonariusze SG z Kłodzka wylegitymowali 5 ob. Ukrainy, którzy do kontroli okazali, oprócz swoich paszportów, zaświadczenia o wpisie wniosku do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Jak się okazało, wszystkie zaświadczenia były sfałszowane. Rzekomo zostały wystawione przez jedną z firm z powiatu grójeckiego, która miała ich zatrudniać przy segregacji owoców. Wszystkie osoby zostały zatrzymane, następnie przestawiono im zarzuty posługiwania się sfałszowanym dokumentem.

Ustalono, że cudzoziemcy kupili dokumenty na Ukrainie za kwotę 200-300 dolarów, przez co chcieli uwiarygodnić swój przejazd przez terytorium RP, ponieważ ich celem podróży była Republika Czeska. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednocześnie cudzoziemcy naruszyli warunki wjazdu i pobytu w Polsce, co skutkowało wydaniem im decyzji, na podstawie których muszą wyjechać z naszego kraju. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Maschinengewehrschütze wtorek, 02.02.2021 18:05
To gdzie odsiedzą te mityczne 5 lat?Otrzymali decyzje o konieczności...