Obejrzyjcie zdjęcia z nocnej akcji strażaków. Paliły się drewniane zabudowania w Gniewoszowie [FOTO]

piątek, 10.2.2023 12:06 3173 5

5 godzin trwała akcja gaszenia drewnianego domu w Gniewoszowie. W trakcie interwencji strażaków eksplodowała butla z gazem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Alarm został ogłoszony po godz. 19:00, 9 lutego. Na miejsce udały się jednostki JRG Bystrzyca, OSP Domaszków i OSP Międzylesie. Pojawiła się też policja i pogotowie energetyczne.

Oto jak opisali działania sami strażacy z OSP Domaszków: „Bardzo trudne warunki terenowe, dużo śniegu, kręte, śliskie i strome podjazdy w znacznym stopniu utrudniały prowadzenie akcji. W działaniach udział brał zasłużony Star, który odnajdował się w takich warunkach i dowoził wodę. Akcja zakończona po prawie 5 godzinach. W trakcie interwencji doszło do poważnego zagrożenia – eksplodowała butla z gazem wewnątrz obiektu. Na szczęście nikomu nie wyrządziła krzywdy”.

Z kolei w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku czytamy: „Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały budynek całkowicie objęty ogniem. W trakcie działań ratowniczych doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan znajdującej się wewnątrz obiektu. Kolejne dwie butle nienarażone na promieniowanie cieplne zostały wyniesione przez strażaków na zewnątrz budynku. Pożar ugaszono przy użyciu trzech prądów wody w natarciu. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał  – w chwili powstania zdarzenia w obiekcie nie przebywali ludzie”.

Za zdjęcia dziękujemy OSP Domaszków.

• O nocnej akcji strażaków z Lewina Kłodzkiego czytaj TUTAJ.

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Stanisław z Kłodzka piątek, 10.02.2023 13:58
Radni Bartczak i Procak rozjechali Rade i Burmistrza...
Ah piątek, 10.02.2023 15:09
Tobie ktos za to placi czy jestes ta przybity
Stanisław z Kłodzka piątek, 10.02.2023 15:18
Do Aha. .Jestem Patriotą Polskim w służbie PiS .Obowiązkiem jest...
sobota, 11.02.2023 12:04
Głoś Stanisław prawdę , a może kiedyś ktoś doceni Twój...
Brawo piątek, 10.02.2023 12:40
Mogę z całą stanowczością stwierdzić że tam widziano bogobojnego i...