O krok od tragedii w Radkowie. Życie rodziny uratował czujnik czadu zakupiony przez sąsiada

czwartek, 23.12.2021 11:29 3609 1

O krok od tragedii w jednym z budynków wielorodzinnych w Radkowie.  Życie dwójki dzieci w wieku 5 i 7 lat oraz ich rodziców uratował zakupiony przez sąsiada, czujnik tlenku węgla, który uruchomił alarm po tym, jak w mieszkaniu znajdującym się poniżej stężenie wzrosło do poziomu zagrażającemu życiu. Na miejsce wezwano straż pożarną. 

- W środę, 22 grudnia w miejscowości Radków miała miejsce interwencja straży pożarnej związana z załączeniem się czujki tlenku węgla w budynku wielorodzinnym. Po dokładnym sprawdzeniu budynku okazało się, że w wyniku niesprawnej wentylacji w mieszkaniu znajdującym się poniżej stężenie tlenku węgla drastycznie wzrosło do poziomu zagrażającemu życiu. Dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat oraz ich rodzice żyją, gdyż czujka tlenku węgla zakupiona przez sąsiada zadziałała prawidłowo, alarmując o zagrożeniu - informują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. 

Strażacy apelują, sprawdźmy stan techniczny urządzeń grzewczych w naszym domu, pamiętajmy o czyszczeniu przewodów kominowych i sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej. nie zapominajmy też o zapewnieniu dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń.

Zadbaj o najbliższych – podaruj pod choinkę czujkę tlenku węgla!

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

awo piątek, 24.12.2021 11:57
Czujniki powinny byc OBOWIAZKOWE!!! Powinny byc warunkiem przegladow kominiarskich i...