„O-biegniemy dookoła Ziemię” zapewnia społeczność uczniowska kłodzkiego „Chrobrego”. I to dwukrotnie! Zapłaci powiat

czwartek, 30.5.2024 12:51 910 0

Tego Auli Arnošta z Pardubic chyba jeszcze nie widziała... „O-biegniemy dookoła Ziemię”  to inicjatywa finansowana z budżetu obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego w roku 2024 i realizowana w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Podczas inauguracji projektu przedstawiono jego założenia, zaprezentowano sprzęt sportowy i medyczny oraz pomoce naukowe zakupione ze środków powiatu kłodzkiego. Odbyła się także prelekcja na temat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, w tym biegania jako najprostszej formy ruchu, i ich wpływu na zdrowie człowieka. Przeprowadziła ją Lidia Niekraś, nauczycielka biologii, która koordynuje projekt.

Przyglądali się temu z podziwem Michał Cisakowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Kanecka, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kłodzkiego, dyrektorzy wydziałów starostwa: Ewa Piszczek i Renata Gajek-Bogusz oraz dyrektor liceum Marcin Klimaszewski wraz z nauczycielami i uczniami. I wiecie co? Uczniowie „Chrobrego” zamierzają dwukrotnie obiec kulę ziemską! [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)