komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 5 maja 2021

Ireny, Waldemara

Nowy głos w Roku Lema. Startuje nabór organizacji pozarządowych do nowego programu Instytutu Muzyki i Tańca

środa, 21.4.2021 14:30 , komentarze: 0 , odsłony: 189
kategorie artykułu:

Świetna inicjatywa dla NGO działających dla i z osobami z niepełnosprawnościami. Premiera w Kłodzku 10 października w Kłodzkim Ośrodku Kultury Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchamia program artystyczno-społeczny, który skierowany jest do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami.

Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza. „W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem.

- Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą̨ udział w programie: i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną̨ na scenie, po warsztatach będą̨ mogli wystąpić́ i współuczestniczyć́ w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką” – mówi Michał Znaniecki, reżyser i pomysłodawca programu.

Aby wziąć́ udział w projekcie należy najpierw zgłosić́ swój udział w konkursie. Termin nadsyłania zgłoszeń́ mija 5 maja.

Pod tym linkiem znajduje się̨ regulamin konkursu i wytyczne: https://www.imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564

Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą̨ m.in. Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy, Luigi Scoglio – scenografia, Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne, Dariusz Albrycht – reżyseria świateł, Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne, wspólnie przygotują̨ spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.”.

Spektakl będzie mieć́ swoją premierę̨ w Kłodzku 10 października, a przez tydzień́ 4-9 października odbywać́ się̨ będą̨ próby w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Wcześniej realizatorzy spektaklu będą̨ się̨ umawiać́ indywidualnie na warsztaty.

W konkursie oprócz udziału w warsztatach i spektaklu można wygrać́ grant 5000 zł na pokrycie kosztów transportu, wyżywienia i honorariów koordynatorów.

W programie mogą̨ wziąć́ udział organizacje pozarządowe działające na terenie województwa dolnośląskiego, skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie. Niepełnosprawność́ nie może być́ przeszkodą udziału, organizatorzy zapewniają̨ dostępność́ miejsc, w którym odbędą̨ się̨ próby i spektakle, a także rozplanowanie czasu pracy uwzgledniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby zostanie udostępniona dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

 

Wasze komentarze

wtorek, 4.5.2021 20:27
wtorek, 4.5.2021 09:57
niedziela, 2.5.2021 13:51
sobota, 1.5.2021 14:08
piątek, 30.4.2021 16:09