komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 28 września 2020

Waclawa, Tymona

Nowa oferta kolei na stacji Ścinawka Średnia

środa, 9.10.2019 09:32 , komentarze: 3 , odsłony: 1946
kategorie artykułu:

Stacja Ścinawka Średnia na linii Wałbrzych – Kłodzko będzie dostępniejsza dla pasażerów. Poprawi się również obsługa pociągów towarowych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oczekują na oferty wykonawców zainteresowanych przebudową. Nowe tory, rozjazdy i urządzenia sterowania mają usprawnić ruch pociągów na stacji Ścinawka Średnia – jednym z głównych punktów wywozowych kruszywa na Dolnym Śląsku. 

Fot: PKP PLK

Podróżni w Ścinawce Średniej zyskają lepszy dostęp do pociągów. Odnowiony zostanie dwukrawędziowy peron nr 2. Będzie wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z wagonów. Dojście do peronu zostanie dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych, uwzględniono też system oznakowania dotykowego. Peron zostanie wyposażony w ławki i gabloty informacyjne.

W zakresie ruchu towarowego efektem prac na stacji Ścinawka Średnia ma być sprawniejsza obsługa składów towarowych, wywożących kruszywo z pobliskich kopalń. Przebudowane i wzmocnione będzie ok. 5 km toru. Przewidziano montaż 2 nowych oraz wymianę aż 23 rozjazdów – urządzeń odpowiedzialnych za sprawny przejazd pociągów z toru na tor.
W rozjazdach będzie zamontowanie elektryczne ogrzewanie, co zapewni sprawną obsługę również w trudnych warunkach zimowych.

Wiadukt kolejowy zostanie wyremontowany i przystosowany do kursowania ciężkich składów towarowych. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejeździe w stacji Ścinawka Średnia. Przewidziano na nim przebudowę nawierzchni oraz zamontowane nowych urządzeń zabezpieczających wraz z systemem monitoringu. Sprawność i bezpieczeństwo ruchu pociągów na stacji mają zapewnić nowe urządzenia sterowania, w tym 46 nowych sygnalizatorów.

Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania „Prace na linii 286 i w rejonie stacji Kłodzko – stacja Ścinawka Średnia” przewidziano w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Finansowane ze środków budżetowych. Termin składania ofert na realizację tej inwestycji  upływa 17.10.br.

 

Wasze komentarze

Nie wiem tylko dlaczego nic się nie działo/dzieje w PKP...
czwartek, 10.10.2019 14:11 autor: AdamWroKlo
Fajne tory.
środa, 09.10.2019 10:59 autor: Stary
piątek, 25.9.2020 20:12
8
piątek, 25.9.2020 08:31
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele