Nowa Alternatywna Szkoła Podstawowa Mała Finlandia w Kłodzku: innowacyjne nauczanie i bogata oferta pozalekcyjna już od września 2024 r.

niedziela, 16.6.2024 23:12 2099

logo maafinlandia szare

Z radością ogłaszamy otwarcie nowej szkoły podstawowej Mała Finlandia w Kłodzku! Nasza placówka, zlokalizowana w sercu miasta, oferuje unikalne podejście do edukacji, które łączy nowoczesne metody nauczania z bliskością natury. Fiński model edukacji przynosi liczne korzyści dla rozwoju każdego dziecka i jest uznawany na całym świecie za jedno z najbardziej efektywnych podejść do nauki dzieci. W Małej Finlandii w Kłodzku nie tylko wdrażamy ten model, ale również wykorzystujemy jego niezliczone korzyści, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Czy kiedykolwiek rozważaliście, jak metody nauczania mogą wpływać na długoterminową motywację i radość z nauki u dziecka? Czy czujecie że Wasze indywidualne potrzeby i zainteresowania były w szkole uwzględniane?

Dlaczego Mała Finlandia to najlepszy wybór dla Twojego dziecka?

Indywidualne podejście: Fiński model nauczania wyróżnia się podejściem silnie zorientowanym na ucznia. Każde dziecko jest wyjątkowe i otrzymuje wsparcie na własnej ścieżce rozwoju, a metody nauczania dostosowuje się do jego predyspozycji i preferencji względem przyswajania wiedzy. Czy uważacie, że Wasze dziecko mogłoby skorzystać z bardziej spersonalizowanej edukacji?

Rozwój intelektualny i emocjonalny: Innowacyjne programy nauczania, oparte na fińskim modelu, wspierają nie tylko rozwój intelektualny, ale także emocjonalny i fizyczny uczniów. Dzięki różnorodnym metodom nauczania, dzieci uczą się nie tylko w klasach, ale również na świeżym powietrzu oraz poprzez interaktywne zajęcia. Stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci, przygotowując je do radzenia sobie z wyzwaniami przyszłości.

Edukacja w harmonii z naturą: Nasz przepiękny ogród oraz zajęcia na świeżym powietrzu, wśród zieleni, wspierają zdrowy rozwój dzieci i uczą szacunku do przyrody.

Kameralna atmosfera: W Małej Finlandii pracujemy w małych klasach, co umożliwia bliską współpracę między edukatorami a uczniami. To sprzyja budowaniu zaufania i bezpiecznej przestrzeni do nauki oraz rozwoju osobistego każdego dziecka. Jakie znaczenie ma dla Was bezpieczeństwo i atmosfera w szkole?

Redukcja stresu związana z oceną: Fiński model unika nadmiernego oceniania i testowania dzieci, co pozwala im rozwijać się w mniej stresującej atmosferze. Koncentruje się raczej na procesie uczenia się i rozwoju osobistym niż na wynikach testów. Czy uważacie, że system ocen w tradycyjnych szkołach może być stresujący i zniechęcający dla dzieci? W Małej Finlandii skupiamy się na rozwoju umiejętności i pasji, zamiast na ocenach, co pozwala dzieciom na prawdziwe zrozumienie i radość z nauki.

Czy zauważyliście, że tradycyjne szkoły mogą czasem skupiać się  bardziej na wynikach testów niż na rzeczywistym zrozumieniu materiału i rozwoju dziecka ?

Jakie są Wasze największe oczekiwania i nadzieje związane z edukacją Waszego dziecka? W Małej Finlandii chcemy spełniać te oczekiwania, oferując edukację dostosowaną do potrzeb każdego ucznia. Fiński model edukacji to nie tylko nowoczesne podejście do nauki, ale także propozycja wspierająca rozwój osobisty i intelektualny każdego ucznia.
Jakie były Wasze doświadczenia w szkole podstawowej ? Co wspominacie najlepiej a co najgorzej?

Proces Rekrutacyjny

Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku najlepszą edukację, koniecznie zadzwoń pod numer 889 222 424Obecnie trwa proces rekrutacyjny do naszej szkoły dla grup klasowych 0-1. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do składania wniosków i odwiedzenia naszej placówki, aby osobiście przekonać się o wyjątkowej atmosferze i możliwościach, jakie oferujemy naszym uczniom. Nasz zespół jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania i pomóc w procesie rekrutacyjnym.

Piękny ogród w centrum miasta

Jednym z wielu atutów naszej szkoły jest przepiękny ogród, który stanowi zieloną oazę w sercu Kłodzka. To miejsce, gdzie uczniowie mogą nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale także uczyć się i rozwijać swoje pasje na świeżym powietrzu. Ogród jest integralną częścią naszej filozofii nauczania, promując zdrowy tryb życia i bliskość z naturą.

Metoda Leo English

W Małej Finlandii kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych. W ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych będziemy korzystać z metody Leo English – angielski wszystkich zmysłów, która skutecznie wprowadza dzieci w świat języka angielskiego. Metoda ta opiera się na interaktywnych i angażujących zajęciach, które pomagają dzieciom w naturalny sposób przyswajać nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Zajęcia Leo English będą dostępne nie tylko dla naszych uczniów, ale prowadzimy zapisy także dla wszystkich dzieci z Kłodzka i okolic.

UKS Niedźwiadek

Przy naszej szkole działać będzie także Uczniowski Klub Sportowy (UKS) Niedźwiadek, który oferuje szeroką gamę zajęć sportowych dla dzieci. Naszym celem jest promowanie aktywnego trybu życia i rozwijanie pasji sportowych wśród najmłodszych. Klub będzie dostępny nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także dla dzieci z miasta i okolic. Czy chcielibyście, aby Wasze dziecko miało możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych i klubach sportowych bez konieczności dodatkowych dojazdów?

Zajęcia SPORT NA WESOŁO w Kłodzku - zapraszamy do rezerwacji terminu

29 czerwca organizujemy wyjątkowy festyn, a w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, w dniach 24-28 czerwca 2024 roku, od wtorku do piątku, organizujemy pokazowe, bezpłatne zajęcia próbne dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądają nasze treningi i poznać naszą ofertę sportową.

Jak się zapisać?
Zapraszamy do telefonicznej rezerwacji godzin na konkretne sesje treningowe.

wtorek i piątek

  • godz. 10.00-10.45 dzieci 4 – 5 lat
  • godz. 11.00 -12.00 dzieci 6 –8 lat
  • godz. 12.00 –13.00 dzieci 9-14 lat

środa i czwartek

  • godz. 16.30-17.15 dzieci 4 – 5 lat
  • godz. 17.30 -18.30 dzieci 6 - 8 lat
  • godz. 18.30 – 19.30 dzieci 9-14 lat

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce dla swojego dziecka.
Kontakt i rezerwacje: 889 222 424

29 czerwca - Festyn i Dzień Otwarty Szkoły

Aby bliżej poznać naszą szkołę i naszą ofertę, zapraszamy na festyn i dzień otwarty, które odbędą się 29 czerwca w godzinach 10-14. To doskonała okazja, aby odwiedzić naszą placówkę, zwiedzić naszą szkołę oraz ogród, porozmawiać z edukatorami i wziąć udział w licznych atrakcjach, jakie przygotowaliśmy dla dzieci i dorosłych.

Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/share/9m66D7GkFWCRr4Qk/

Serdecznie zapraszamy do Małej Finlandii w Kłodzku – miejsca, gdzie edukacja spotyka się z pasją.

Kontakt i rezerwacje: +48 889 222 424  lub info@malafinlandia.pl

Więcej informacji: malafinlandiapowiatklodzki

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów poszukujących szkoły dla swoich dzieci do odwiedzenia Małej Finlandii. Nasze drzwi są zawsze otwarte, a my chętnie odpowiemy na Wasze pytania i pokażemy, dlaczego idea naszej szkoły jest wyjątkowa. Dołączcie do nas podczas dnia otwartego i festynu.