Noc Świętojańska nad Czarnym Stawem w Dusznikach-Zdroju. To będzie „Wierszowisko”... Szykujcie się!

sobota, 15.6.2024 22:57 1392 0

Czarny Staw w Dusznikach-Zdroju to jedno z najpiękniejszych z pięknych miejsc dla całej rodziny. Już w piątek, 21 czerwca, zaczniemy tam poznawać tajemnice Nocy Świętojańskiej. Miejska Biblioteka Publiczna w Dusznikach-Zdroju przygotowała niezwykłą imprezę. Będą pierwsi! A my już tam chcemy być z Wami.

Noc Świętojańska, Noc Kupały czy Sobótka? Jak nazywać pradawne słowiańskie święto przesilenia letniego? Co to jest i czy to nie aby „pogańskie zabobony”? A może to po prostu nasza piękna tradycja? Wszystkiego dowiecie się w piątek. Poznacie zwyczaje i obrzędy tej nocy, a może poszukacie kwiatu paproci? Znajdziecie go z pewnością w poezji.

A po wspólnym pleceniu wianków, i dla dzieci, i dla dorosłych, zasiądziecie do biesiady przy ognisku... Będą także tańce przy ogniu, a towarzyszyć temu ma muzyka niesamowitego zespołu Echo Rodu, który – jak utrzymuje portal muzycznapolska.pl – „powstał w ostępach górskiej przyrody”, a łączy tradycyjny słowiański folklor ze współczesnością inspirowaną odgłosami natury.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Zdjęcia: K.Czajkowski za zespołem Echo Rodu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)