Niezwykłe spotkanie po 50 latach. Zjazd absolwentów Technikum Przemysłowo-Pedagogiczne w Kłodzku [Foto]

piątek, 18.6.2021 13:24 2828 0

11 czerwca w Zespole Szkół Technicznych spotkali się pierwsi absolwenci Technikum Przemysłowo-Pedagogicznego rocznika 1966-70 w Kłodzku. Była to nowa szkoła w miejsce kończącego działalność Liceum Pedagogicznego, a zarazem początek kłodzkiej "Budowlanki".

Spotkanie z okazji jubileuszu zaplanowano na maj w 2020r. jednak ze względu na pandemię spotkanie obyło się dopiero teraz. Na zjazd po 51 latach przybyło z różnych stron Polski 14 absolwentów. Niektórzy przyjechali z osobami towarzyszącymi, a nawet z dorosłymi dziećmi.

Oficjalne spotkanie wraz z zaproszonymi gośćmi: nauczycielami, obecną dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych odbyło się w szkolnej auli przy uczniowskich stolikach. Na parterze budynku szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę, w której odsłonięciu wziął udział Stanisław Śmiechowicz – nauczyciel i kierownik internatu byłych uczniów. Niestety w zjeździe nie mógł wziąć udział wychowawca klasy – lubiany i szanowany prof. Mieczysław Występski, który zmarł w maju br.

Po uroczystej lekcji w szkole absolwenci odwiedzili groby nieżyjących nauczycieli i kolegów na kłodzkim cmentarzu. Na zakończenie w polanickim hotelu „Sara” podczas uroczystego bankietu absolwenci i goście na wesoło wspominali kolegów i szkolne lata, w których to zapamiętani zostali w Kłodzku jako „chłopaki z TPP.


Nad całością spotkania czuwał organizator, absolwent oraz były nauczyciel kłodzkiej budowlanki Eugeniusz Chaszczewski, który dziękuje obecnej dyrekcji ZST i wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu jubileuszowej 50-tki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)