komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 18 września 2020

Irmy, Stanislawa

Niezwykłe gesty mieszkańców powiatu. Kłodzki szpital otrzyma maseczki, a także... pralkę i suszarkę!

poniedziałek, 23.3.2020 16:59 , komentarze: 19 , odsłony: 8859
kategorie artykułu:

Do kłodzkiego szpitala trafi sprzęt, który pozwoli usprawnić proces wielorazowego użycia maseczek przez personel. Tym niezwykłym gestem wykazały się osoby prywatne, które na wyposażenie placówki przekazały pralkę oraz suszarkę. 

W wielką akcję szycia maseczek dla szpitali angażuje się coraz więcej mieszkańców powiatu kłodzkiego. Wielorazowe maski wykorzystywane będą przy pacjentach, których zagrożenie coronawirusem nie dotyczy. Będą one kolejno prane w wysokich temperaturach, sterylizowane oraz pakowane tak, aby tę sterylność zabezpieczyć i móc użyć ich ponownie.

- Przyjmujemy maseczki wielorazowe do użytku na oddziałach i przy osobach, których nie dotyczy zagrożenie coronawirusem. Do przewozu podejrzanego pacjenta na oddział zakaźny zastosowane są środki ochrony osobistej, zgodnie z wymogami ministerstwa. Maseczki jednorazowego użytku, do których mamy bardzo ograniczony dostęp, są używane np. na bloku operacyjnym lub na oddziałach, na których może przebywać pacjent, który może zarażać - ale nie coronawirusem - wyjaśnia Dominika Zaleska z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. 

Do usprawnienia procesu wielorazowego użycia masek z pewnością przyczyni się podarowany przez osoby prywatne sprzęt w postaci pralki oraz suszarki. 

- Dziękujemy za tak duży odzew i wielką pomoc. Zgłaszają się do nas instytucje, firmy i osoby prywatne z pytaniem co jeszcze potrzebujemy. Dzisiaj otrzymaliśmy pralkę, którą dostarczył nam pan Daniel, a w najbliższych dniach przyjedzie do nas również suszarka, którą ufundował pan Michał. Dziękujemy również za maseczki. Jesteśmy wszystkim ogromnie wdzięczni za pomoc w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Jeśli macie Państwo chęć nas wspomóc w jakikolwiek sposób prosimy o kontakt  - mówi Doba.pl Dominika Zaleska - W związku z pojawiającymi się licznymi zapytaniami od mieszkańców informujemy, że akcja społeczna polegająca na szyciu maseczek dla naszej jednostki pozwoli nam zaoszczędzić sprzęt ochrony osobistej posiadający wymagane certyfikaty, z którym jest duży problem z dostępnością.

Inicjatywa szycia maseczek spotkała się z wielkim odzewem ze strony mieszkańców powiatu. Jedni szyją, drudzy oferują przekazanie lub zakup potrzebnych materiałów, a inni zajmują się dostawą.

Osoby chętne do pomocy przy szyciu maseczek lub chcące przekazać materiał proszone są o kontakt z grupą  Szyjemy maseczki - Kłodzko i okolice

 


Czytaj także: 

Mieszkanki powiatu kłodzkiego szyją maski dla szpitali. Część z nich trafi na OIOM we Wrocławiu

Zorganizowała pomoc dla kierowców, którzy utknęli na granicy. Akcja przerosła jej oczekiwania

 

Wasze komentarze

Na poczatku roku byłem z dzieckiem na odziale dzieciecym 10...
wtorek, 24.03.2020 05:14 autor: Kłodzczanin
To prawda w całym kraju widać że lekarze są dobrze...
wtorek, 24.03.2020 09:05 autor: Lalakers 78
To uratowanie życia to rzeczywiście musiał być dziwny traf
poniedziałek, 23.03.2020 21:35 autor: Obserwator
Ale tu chodzi właśnie o budynki i majątek, ludzie mogą...
poniedziałek, 23.03.2020 18:10 autor: Pesymista
Tak, szpital to zespół ludzi. Ale w Kłodzku nikt tego...
poniedziałek, 23.03.2020 17:52 autor: Bartek
Bareja żywy
poniedziałek, 23.03.2020 17:21 autor: Mirek
dzisiaj, 3 godz temu
czwartek, 17.9.2020 15:13
3
czwartek, 17.9.2020 09:11
poniedziałek, 14.9.2020 11:00
13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK