Niewypał w Międzylesiu. Było o krok od tragedii. Uwaga na znaleziska z czasów wojny!

środa, 24.8.2022 17:45 2262 0

Na terenie gminy Międzylesie podczas prac budowlanych znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował kierownik budowy. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy nawet dotykać.

Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafili pracownicy, którzy wykonywali prace budowlane. Zauważyli oni przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. Saperzy zabrali pocisk do tzw. neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

– Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy, nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – przypomina podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)