Niebezpieczny dostawczak [Foto]

wtorek, 24.9.2019 11:29 5381 2

Kłodzki patrol inspekcji transportu drogowego zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki IVECO o dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg z poważnie pękniętą felgą.  

Pojazdem nie przewożono żadnego ładunku jednakże uwagę kontrolujących zwróciła określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu jego masa własna wynosząca prawie 3200 kg i tym samym jego ładowność określona na 300 kg.

- Poza wątpliwościami co do przeznaczenia pojazdu, który poza kierowcą i pasażerem nie może w zasadzie przewozić nic więcej sprawdzono stan techniczny pojazdu. Już na pierwszy rzut oka wykryto bardzo poważną, zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego usterkę, a mianowicie pęknięcie felgi koła. Prawa przednia felga była popękana do tego stopnia, że użytkowanie pojazdu z takim kołem w każdej chwili groziło wypadkiem - zaznaczają inspektorzy ITD. - Nie ma wątpliwości co do tego, że ujawniona awaria jest skutkiem długotrwałego i notorycznego przekraczania dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, którego podzespoły ze zmęczenia materiałowego po prostu ulegają zniszczeniu. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym oraz zakazano mu dalszej jazdy bez zmiany koła na sprawne. Zapasowego koła w pojeździe nie było.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Xszeryf środa, 25.09.2019 11:58
Takiemu to tylko wyntle młotkiem poprzetrącać
lol środa, 25.09.2019 11:27
Ta felga nie wygląda ciekawie to tykająca bomba