Nie żyje Łukasz Przepióra (†39 l.), lubiany i szanowany organista kościoła w Lądku-Zdroju. Informacje o pogrzebie

czwartek, 14.3.2024 14:48 24334

Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami Lądka-Zdroju. Po godz. 2:00 w czwartek, 14 marca, policja została powiadomiona o nieszczęściu. Nie żyje Łukasz Przepióra (†39 l.), powszechnie lubiany i szanowany organista kościoła parafialnego w Lądku-Zdroju. Jego śmierć bada Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej.

Z Lądkiem-Zdrojem związany był od urodzenia. Od 25 lat był organistą w tutejszym kościele parafialnym. Uczył muzyki w lądeckich szkołach. Chciał się ubiegać o mandat radnego w najbliższych wyborach. Miał znamienne hasło: „Razem, z odwagą i determinacją, możemy uczynić Lądek-Zdrój jeszcze piękniejszym miejscem do życia!”... W czwartek, 14 marca, o 18:00 w kościele parafialnym w Lądku-Zdroju odprawiona została msza w jego intencji. Mieszkańcy chccieli być razem w tej trudnej chwili.

W sprawie śmierci Łukasza Przepióry czynności prowadzi prokuratura, co jest – podkreślamy – rutyną. Wokół tego zdarzenia narosło wiele plotek, my wstrzymamy się z ich rozpowszechnianiem. Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, stanowczo nam oświadczył, że nie stwierdzono udziału innych osób w tym zdarzeniu, nikt też nie został zatrzymany. Czynności prowadzone są w związku z artykułem 151 kodeksu karnego. Nie będziemy przytaczać jego treści. [kot]

* Prosimy o zrozumienie, ale wyłączamy możliwość komentowania tej informacji.