Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zmusił policjantów do pościgu. Ucieczkę zakończył na drzewie

poniedziałek, 31.5.2021 14:00 3526 4

35-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał wymaganych uprawnień i zmusił policjantów do pościgu teraz może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- W nocy w Kudowie-Zdroju patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował na sygnały funkcjonariuszy i odjechał. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak nie reagował i dalej kontynuował jazdę. Kierujący uciekał pojazdem i pościg zakończył się po kilku kilometrach. Mężczyzna pojazdem uderzył w drzewo. Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który  nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a ponadto pojazd nie miał aktualnych badań technicznych - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Podejrzany usłyszy zarzuty przestępstwa. Teraz grozi  mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

waldi wtorek, 01.06.2021 09:52
To, że nie miał prawka - OK, brak przeglądu też...
scigany wtorek, 01.06.2021 06:08
Panie dziennikarzu, litości... "Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną...
:) wtorek, 01.06.2021 00:44
"Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy...
Kudowianin wtorek, 01.06.2021 00:17
Taka patologia to przeważnie w Dusznikach była. Czyżby migracja *****izmu