Nie przegap komedii "Kolacja na cztery ręce"!

wtorek, 12.3.2024 19:28 867 0

"Kolacja na cztery ręce" to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku w formie komedii. Ten kultowy spektakl zobaczyć możemy 21 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie.

 Jest rok 1747, w Hotelu Turyńskim w Lipsku, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach…Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego na premierę spektaklu „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza. Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.
Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.
Obsada zamiennie :
Mirosław Zbrojewicz
Piotr Dąbrowski / Piotr Cyrwus
Paweł Małaszyński / Sławomir Popławski

TERMIN: 21 marca 2024 godz. 18.00

MIEJSCE: Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie

BILETY:  Kupimy w MOK w Nowej Rudzie lub na https://www.kupbilecik.pl/imprezy/117513/Nowa+Ruda/Kolacja+na+cztery+r%C4%99ce/

Wydarzenie :  https://fb.me/e/eTvRymVQ8

Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza. Sztuka Paula Barza to opowieść o spotkaniu, do którego w rzeczywistości nigdy nie doszło. Spotkania dwóch geniuszy żyjących w tym samym czasie. Jan Sebastian Bach - biedny kantor kościelny, którego muzykę odkrył dla świata i 90 lat po śmierci mistrza pewien kompozytor kupując u rzeźnika mięso zapakowane w Bachowską partyturę. Fryderyk Haendel - za życia uznany za geniusza światowiec piszący opery na zamówienie - człowiek żyjący ponad stan.
Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/baza/1600/Kolacja+na+cztery+r%C4%99ce/

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)