komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 24 lipca 2019

Kingi, Krystyny

Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach. Upał i prażące słońce to może być dla nich - śmiertelny wróg

poniedziałek, 24.6.2019 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 103
kategorie artykułu:

Za nami kilka bardzo upalnych dni, a zapowiada się, że będzie nadal bardzo gorąco. Mając to na uwadze wrocławscy policjanci apelują o rozsadek i przypominają, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że wychodzimy do sklepu czy banku tylko na chwilę, ponieważ auto w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Pamiętajmy o tym, że przez brak rozwagi może nieraz dojść do narażenia życia ludzkiego lub zdrowia naszego przyjaciela czworonoga. Pozostawienie zwierząt w wysokiej temperaturze np. w samochodzie, jest to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą sprawcy grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. W czasie upałów samochód jest niczym kuchenny piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii.

Policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt.

Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.

Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja takiego nieodpowiedzialnego i bezmyślnego zachowania. Niestety przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Nie bądźmy również obojętni widząc jak ktoś inny pozostawia w samochodzie dzieci, osoby niepełnosprawne wymagających opieki lub zwierzęta. Informujmy natychmiast o zaistniałym zdarzeniu policję - dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Policjanci w codziennej służbie zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie, zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie ludzi lub zwierząt z samochodu – włącznie z wybiciem szyb.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
poniedziałek, 22.7.2019 16:30
poniedziałek, 22.7.2019 14:40
poniedziałek, 22.7.2019 12:45
poniedziałek, 22.7.2019 12:41
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele