Nie dajmy się okraść-zadbajmy o bezpieczeństwo

środa, 25.10.2017 09:04 453 0

Październik to czas kiedy porządkujemy groby swoich bliskich. Wspominając zmarłych nie powinniśmy zapominać o własnym bezpieczeństwie. 

Funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej w Kłodzku podjęli działania profilaktyczne zmierzające do ograniczenia kradzieży na terenie cmentarzy.

Działania rozpoczęły się kolportażem plakatów informujących skierowanych głownie do osób, które wykonują prace porządkowe przy grobach bliskich aby nie pozostawiali saszetek, torebek lub innych przedmiotów, które mogą być w zainteresowaniu złodziei.

Nie stwarzajmy przysłowiowej „okazji” złodziejowi, który może wykorzystać taką sytuację, by dokonać kradzieży. Złodzieje mogą działać nie tylko na terenie cmentarzy, ale również w ich okolicy. Parkując samochód w okolicy cmentarza nie pozostawiajmy w nim cennych przedmiotów. Pozostawiona w samochodzie torebka, pokrowiec od aparatu, czy nawet części garderoby mogą stać się łatwym łupem. Zanim oddamy się zadumie i refleksji, pomyślmy o własnym bezpieczeństwie. Zachowujmy się tak, by nie martwić się przewidywalnymi działaniami przestępców. Zapobiegnijmy im, nie dając szansy przestępcom. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)