Nauczycielka z Kudowy-Zdroju otrzymała prestiżowy tytuł Nauczyciel Jutr@

wtorek, 12.10.2021 16:56 3160 5

Nauczycielka etyki i pedagożka szkolna w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. Gala, podczas której wybrany został także Nauczyciel Roku 2021, odbyła się 12 października br. w Zamku Królewskim w Warszawie. 

W tym roku Głos Nauczycielski już po raz 19. wybrał najlepszego nauczyciela w Polsce. Został nim Dariusz Martynowicz, nauczyciel z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Po raz pierwszy, razem z Fundacją Orange, wybrano także Nauczyciela Jutr@. Tytuł ten przypadł Joannie Mikusek-Przystajko ze Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie-Zdroju. 

– Nauczyciel Jutr@ to nauczyciel zorientowany na przyszłość. Dziękuję organizatorom za podjęcie inicjatywy zorganizowania takiego konkursu. Bo nauczyciele jutra są tu i teraz. Pandemia oraz rozwój nowych technologii spowodowały, że współczesny nauczyciel powinien patrzeć w przyszłość odnośnie do tego, co tradycyjne, czyli treści, metod i form kształcenia – podkreśla prof. Stefan M. Kwiatkowski, który przewodniczył także Jury Konkursu Nauczyciel Jutr@.

- Pani Asia Mikusek-Przystajko została laureatką w prestiżowym konkursie ogólnopolskim Nauczyciel Jutr@!!! Za korzystanie z nowych technologii w szkole, za podążanie za potrzebami uczniów, za dbanie o relacje z nimi zwłaszcza w trudnych czasach pandemii, za pokonywanie własnych słabości tak, aby uczyć lepiej. Bardzo się cieszymy i pękamy z dumy jako szkoła! - komentuje dyrekcja szkoły.

Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego wyłoniło także Nauczyciela Roku 2021. Został nim Dariusz Martynowicz z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

– W Konkursie Nauczyciel Roku od pierwszej edycji poszukujemy i nagradzamy osoby, które są ponadprzeciętne w wielu wymiarach. Pierwszy to wymiar dydaktyczny, czyli oceniamy to, jakimi są nauczycielami swoich przedmiotów. Drugi aspekt to osiągnięcia wychowawcze, które często pozostają w cieniu tych dydaktycznych, bo te ostatnie łatwiej wymierzyć. Trzeci obszar to działalność organizacyjna. I w tej kwestii nasi laureaci także stanowią czołówkę peletonu. Sukcesy, które osiągali na tych polach, są godne najwyższego podziwu – mówi prof. Stefan M. Kwiatkowski, przewodniczący Jury Konkursu, a zarazem wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

PrtSC Głos Nauczycielski 
https://znp.edu.pl/

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Markiza środa, 13.10.2021 11:52
W każdej szkole powinny być organizowane tego typu konkursy. Nauczyciele...
środa, 13.10.2021 13:12
W każdym zakładzie powinna być gratyfikowana aktywność pracowników
środa, 13.10.2021 05:57
Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego
N-el wtorek, 12.10.2021 22:06
Gratuluję z całego serca! :) Brawo! :)
Maschinengewehrschütze wtorek, 12.10.2021 18:20
Sam uśmiech tej Pani wskazuje na wielce pozytywną osobę. Ale...