Natalia Grzegorzewska z Krosnowic z nagrodą Dolnego Śląska! Wyróżnienia te trafiły do 165 sportowców

środa, 6.12.2023 16:31 3607 0

Nasza medalistka Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim, 18-letnia Natalia Grzegorzewska, została nagrodzona przez samorząd Województwa Dolnośląskiego w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku. Pisaliśmy o nich nie raz!

Ostatnio w sierpniu... „Gratulacje i duma” – tak Polski Związek Kolarski informował o sukcesie pochodzącej z Krosnowic w Gminie Kłodzko sportsmenki. 18-letnia Natalia Grzegorzewska sięgnęła wtedy po raz drugi w swej króciutkiej przecież jeszcze karierze po brązowy medal Mistrzostw Świata juniorek [więcej TUTAJ]. Teraz znalazła się wśród medalistów mistrzostw świata i Europy, zawodników znanych zarówno w Polsce, jak i na świecie oraz najbardziej obiecujących i perspektywicznych talentów. 

– Szczególnie dziękuję trenerom, rodzicom i opiekunom, którzy czuwają nad naszymi sportowcami oraz nieustannie ich wspierają, wnosząc przy tym znaczący wkład w rozwój dolnośląskiego sportu. Zależy nam by sportowcy identyfikowali się z naszym regionem, by utrzymana i zachowana została ciągłość ich rozwoju i kariery zawodniczej w dolnośląskich klubach – niegłupio powiedział przy okazji Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Czy jakiś inny sportowiec z naszego regionu nie został wyróżniony? Nie wiemy... W informacji, którą przesłało nam Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego nie pada żadne nazwisko sportowca, dwukrotnie powtarza się natomiast imię i nazwisko pana Myrdy. Podejrzewamy, że tak, bo na swoim koncie w mediach społecznościowych odesłał on do klubu UKS Orlica Duszniki-Zdrój, co dedykujemy tamtejszym radnym. [kot]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)