Natalia Grzegorzewska i Mikołaj Legieć wyróżnieni przez Starostę Kłodzkiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku

środa, 28.12.2022 15:29 370 0

Natalia Grzegorzewska i Mikołaj Legieć otrzymali Wyróżnienia Starosty Kłodzkiego za Wybitne Osiągnięcia Sportowe w 2022 roku. Uroczystość odbyła się 28 grudnia podczas XV Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego.  Oprócz dyplomów, sportowcy otrzymali nagrody pieniężne. Wyróżnienia wręczyli  Zbigniew Łopusiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz Piotr Marchewka, etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Natalia Grzegorzewska [rocznik 2005] to uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Jej obecnym klubem jest MITUTOYO AZS Wratislavia. Natalia reprezentuje nasz kraj w kategorii juniorek. Wyróżnienie starosty otrzymała za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku oraz promocję powiatu. Zdobyła m.in.:
• 3. miejsce w Mistrzostwach Świata MTB w wyścigu cross country juniorek w Les Gets (Francja),
• 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy MTB w Anadii (Portugalia),
• 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w Bardzie,
• 1. miejsce w Mistrzostwach Polski MTB w Boguszowie Gorcach.
 
Mikołaj Legieć [rocznik 2008] to uczeń SP nr 7 w Nowej Rudzie. Trenuje w kategorii młodzik w UKS Centrum Nowa Ruda. To kolarz wszechstronny, startuje na szosie, torze, wyścigach MTB i przełajach, gdzie zdobył tytuł mistrza Polski młodzików na 85. Mistrzostwach Polski w Gościęcinie, zwyciężył w Tour de Pologne Junior. Jest szosowym mistrzem Polski w wyścigu par razem z kolegą z klubu, Natanem Kiełbaską. Wygrywał liczne wyścigi w ramach Pucharu Polski, w tym Finał Pucharu Polski w Koźminku. Aktualny sezon przełajów rozpoczął wygraną w Środzie Wielkopolskiej i 2. miejscem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jeleniej Górze.

Wielkie podziękowania i gratulacje  dla naszych młodych wybitnych sportowców! Powiat Kłodzki jest z Was bardzo dumny. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)