Nasze singletracki są najlepiej oceniane na Dolnym Śląsku! Potwierdzają to wyniki badań. Zobaczcie szczegóły

środa, 15.11.2023 17:31 2415 4

Dolny Śląsk to niewątpliwie atrakcyjne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. – Najlepiej, bo na poziomie bardzo dobrym, zostały ocenione wycieczki na ziemi kłodzkiej (5,1) – poinformowała Magdalena Piotrowicz-Zbieraj, autorka badań. Oceniali to sami turyści. Mieli do wyboru noty takie, jakie są w szkole: od 1 do 6. Zobaczcie, z kim rywalizowały nasze singletracki.

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, która pracuje nad strategią rozwoju turystyki rowerowej w regionie. – Turystyka rowerowa to jeden z motorów rozwoju branży na Dolnym Śląsku – ocenia Magdalena Piasecka z DOT. Najchętniej wybieranymi kierunkami rowerowymi jest Dolina Baryczy i Wzgórza Trzebnickie, Dolina Odry, Karkonosze i Góry Izerskie oraz ziemia kłodzka.

I choć singletracki Szklarska Poręba-Świeradów-Zdrój zna 79,2 proc. badanych, a położone na ziemi kłodzkiej Singletracki Glacencis tylko 69,7 proc., warto zauważyć, że turyści „przyjezdni”, czyli ci spoza Dolnego Śląska, zdecydowanie częściej odwiedzają ziemię kłodzką oraz Karkonosze i Góry Izerskie. I jedni, i drudzy świetnie je oceniają.

– Chcemy być najbardziej rowerowym regionem w Polsce – deklaruje Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Za główne atuty rowerowego Dolnego Śląska uznano: atrakcyjność przyrodniczą, różnorodność tras, mnogość zabytków i atrakcji oraz świetne trasy górskie. Chyba mamy to wszystko, nieprawdaż? [kot]

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Arriba czwartek, 16.11.2023 06:22
Dolny Śląsk ma mało dobrych bike parków z wyciągami -...
kierowca środa, 15.11.2023 18:40
Zawsze mam problem z określeniem gdzie kończy się turystyka rowerowa,...
doba.pl/dkl środa, 15.11.2023 18:54
a zna pan prawo o ruchu drogowym?
kierowca środa, 15.11.2023 18:56
Prawo o ruchu nie uwzględniło w żadnym punkcie zdrowego rozsądku....