Narkotyki ukrył za piecem. 31-latek trafił do aresztu

wtorek, 9.8.2022 13:49 1867 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków i ich udzielanie. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze ujawnili amfetaminę , która była schowana za piecem. Policjanci ujawnione narkotyki zabezpieczyli, a mężczyzna usłyszał już zarzuty. 31-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Kłodzku zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu.  Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli schowane narkotyki.  Biały proszek ukryty  był  w woreczku za piecem.  Przeprowadzone badanie wykazało, że jest  to amfetamina. Z  zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 600 porcji narkotyków. 31-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. - Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności udowodnili zatrzymanemu handel narkotykami. Funkcjonariusze  w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę  znaleźli i zabezpieczyli wagę elektroniczną. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia narkotyków. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Kłodzku wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami zabronionymi zagrożony jest karą do 10 lat więzienia.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)