komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Nad bezpieczeństwem miłośników sportów zimowych czuwają patrole policyjne

wtorek, 23.2.2021 12:17 , komentarze: 0 , odsłony: 140
kategorie artykułu:

Policjanci powiatu kłodzkiego rozpoczęli służbę na zorganizowanych terenach narciarskich. Funkcjonariusze przede wszystkim pilnują porządku na stokach narciarskich i w ich pobliżu, reagują na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania.

Policyjne patrole można spotkać na stokach Czarnej Góry i Zieleńca. Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne, mające wpływ na bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich. Służbę w patrolach narciarskich pełnią policjanci posiadający doświadczenie narciarskie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym.

Policjanci patrolują nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi. Wykonując swoje zadania na terenach narciarskich  współpracują z GOPR.

Na terenie ośrodków narciarskich służbę pełnią także patrole piesze, które m.in. poprzez kontrole parkingów zapobiegają włamaniom i kradzieżom pojazdów oraz zwracają uwagę na pozostawiony bez opieki sprzęt narciarski. Funkcjonariusze podczas służb zwracają uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń przez osoby przebywające na terenie Czarnej Góry i Zieleńca.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku
podinspektor Wioletta Martuszewska

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 16:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele