Muzeum Ziemi Kłodzkiej z prestiżowym wyróżnieniem w konkursie „Sybilla”. Z całej Polski lepszy był tylko Wrocław!

czwartek, 1.6.2023 15:37 697 0

Wyróżnienie Muzeum Ziemi Kłodzkiej otrzymało podczas gali,  która odbyła się w Zamku Królewskim na Wawelu. W kategorii „Edukacja” Sybillę 2022 przyznano Muzeum Architektury we Wrocławiu za „Laboratorium architektury”, ale tuż za nim była plenerowa żywa lekcja historii „Projekt i wykonanie – mistrz rzeźbiarstwa Franz Wagner z Kłodzka", która odbyła się na ulicach miasta 5 sierpnia 2022 roku.

Sybilla to ogólnopolski konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów. Jego organizatorami są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

„Sybilla to zauważanie nowych trendów, wyznaczanie kierunków rozwoju muzeów, ale też potężny zasób wiedzy o historii polskiego muzealnictwa. (…) Tegoroczne zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o doskonałej kondycji polskich muzeów” – powiedział na gali wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin.

Czy wszystkie muzea są w „doskonałej kondycji”, jak twierdzi minister? Hmm... Z pewnością kłodzkie warto zwiedzać i odwiedzać! „Gratuluję dyrekcji i wszystkim pracownikom tak prestiżowej nagrody, specjalne gratulacje dla Pani Joanny Jakubowicz, twórczyni i reżyserki nagrodzonego wydarzenia” – napisał Michał Piszko, burmistrz Kłodzka, bo przecież muzeum to jest placówką miejską. [kot]

Zdjęcie: Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)