komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kłodzku

środa, 6.2.2019 12:52 , komentarze: 1 , odsłony: 2263
kategorie artykułu:

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Kłodzku. Warta 11 milionów złotych inwestycja pozwoli na udoskonalenie procesu oczyszczania, a poprzez dodanie nowych urządzeń całość stanie się mniej energochłonna. To pierwsza tak duża inwestycja od czasu powodzi.

 

W mieszczącej się przy ul. Fabrycznej oczyszczalni, pracami związanymi zarówno z modernizacją jak i montażem nowych urządzeń objęta zostanie m.in. komora połączeniowa, budynek krat i piaskowania, pompownia główna, dmuchaw i pompownia technologiczna, zbiornik retencyjny wód opadowych, a także komory osadu czynnego, osadnik wtórny, otwarta komora fermentacji czy druga hala suszarnicza. 

- Zawartość, nowymi pompami zatapialnymi, ze zbiornika z piaskiem zawartość trafia do zbiornika przechwytującego wody opadowe (wcześniej był tutaj osadnik wstępny), a następnie przepompowywana jest do komory biologicznej wyposażonej w nowe systemy natleniania i odzysku ciepła. W budynku pompowni będą nowe dmuchawy i wirówka do zagęszczania osadu. Pozostające po procesie oczyszczania osady trafiają do hali suszarniczej, a po tym mogą być wykorzystywane chociażby do rekultywacji terenów zielonych lub celów energetycznych - wyjaśnia Waldemar Bicz, prezes Wodociągów Kłodzkich. 

Przez kłodzką oczyszczalnię ścieków przechodzi średnio 6 tysięcy metrów sześciennych ścieków na dobę w okresie tzw. suchej pogody (tyle także trwa proces oczyszczania). Oczyszczalnia ma jednak jeszcze spore rezerwy i może przyjąć znacznie większe ilości ścieków.

Prace dotyczące modernizacji oczyszczalni mają zakończyć się w połowie roku i są one częścią większego zadania związanego z podłączeniem do kanalizacji odległych części ul. Zajęczej oraz ul. Dębowej.

- Instalacja znajduje się już wzdłuż ulicy i teraz tylko należy wykonać przyłącza do nieruchomości. Proszę mieszkańców, aby zgłaszali się w tej kwestii do Wodociągów Kłodzkich - mówi  Leszek Pietkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych Wodociągów Kłodzkich. 

  

 

Wasze komentarze


wczoraj, 21 godz temu
4
czwartek, 18.4.2019 12:40
3
poniedziałek, 15.4.2019 20:02
156
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ABC OGRODU
ABC OGRODU
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele