Moda w stylu retro z Casio Vintage

piątek, 27.5.2022 12:46 548

Obecnie coraz więcej producentów produkuje zegarki, które są tworzone z myślą o osobach, które kochają aktywność. Są to już prawdziwe monstra, które monitorują naszą aktywność, łączą się z telefonem oraz wiele innych funkcji. Warto zapytać się więc, czy ten rozwój w zakresie tworzenia nowych czasomierzy nie poszedł za daleko. Jest przecież sporo osób, które kochają zegarki nawiązujące do czasów minionych. Często jest to sentyment za dawną epoką kojarzącą się z przyjemnymi uczuciami. Przeważnie jest tak, że kochamy przeszłość, ponieważ utożsamiamy ją z tym, co nas kształtowało i dawało mnóstwo frajdy. Właśnie na bazie takich odczuć postanowiliśmy przygotować historię zegarków Casio, opierając się na modelu z serii Vintage.

Casio – poznaj japońską legendę zegarkową

Wiele osób dziś utożsamia Casio z tańszymi zegarkami, które być może odstają od najbardziej popularnych marek tworzących nowoczesne zegarki szwajcarskie. Nie bez powodu jednak Japonia jest uznawana za jeden z krajów, które wniosły niesamowicie dużo do sztuki zegarmistrzowskiej. Japońskie mechanizmy są uważane za niebywale precyzyjne, a ich innowacyjne rozwiązania wykorzystywane są do dziś. Jest to kawał legendy, którego nie da się wymazać z kart historii. 

Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy tuż po II wojnie światowej firma Casio rozpoczęła produkcję sprzętu elektronicznego. Było to m.in. kalkulatory, które były zdecydowanie jednymi z najlepszych na rynku. Wiele zmieniło się w roku 1974, gdy w zegarkach pojawiły się mechanizmy kwarcowe wykorzystane do produkcji "Casiotron". Dodatkowo posiadał on wyświetlacz LCD, co było na tamte czasy prawdziwym szokiem. Zegarki Casio przełamywały epokę, ponieważ wszyscy przyzwyczajeni byli do klasycznych zegarków analogowych, a okazało się, że można stworzyć coś, co przekracza zdolności poznawcze człowieka - zegarek elektroniczny.

"Casiotron" mocno namieszał na rynku, więc oczywistością było, że należy pójść krok dalej, by nadal rozwijać japońską markę. Właściciele wpadli na pomysł zorganizowania turnieju tenisowego "Casio World Open". Reklama zegarków padła na podatny grunt i okazało się, że od tego momentu Casio było postrzegano jako marka, która cały czas dba o innowacje. Kolejny krok był bardzo prosty. Zegarki zawsze kojarzyły się z tym, że obiektywnie średnio reagowały na wstrząsy, więc marka stworzyła produkt, który nadal jej ogromnego rozgłosu. Był to model G-Shock będący przez lata jednym z flagowych zegarków japońskiej firmy. Cały czas marka dbała o nieustanną promocją, która poskutkowała pojawieniem się nawet w filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość".

Casio Vintage, czyli powrót do mody lat 80.

Moda ma to do siebie, że "lubi" powracać. Widać to po muzyce, ubraniach, ale również i takich drobiazgach jak zegarki. Młodzi chcą odkrywać korzenie, a starzy cały czas pamiętają, że był to dla nich wyjątkowy okres. Lata 80. to czas pewnych zmian, postępu technologicznego, więc nic dziwnego, że to czas, z którym wiele osób sympatyzuje. Produktem, który idealnie oddaje ducha tamtych czasów jest Casio Vintage. Ich wygląd zdecydowanie przyciąga uwagę fanów stylu retro, dzięki czemu będzie można poczuć się jak człowiek z tamtej epoki. 

Casio Vintage to seria, która oferuje klientom zegarki jawnie odwołujące się do lat 80. poprzez produkcję modeli z prostokątną kopertą, ale również i monochromatycznym wyświetlaczem. Nie jest to jedyny model wyprodukowany przez japońską firmę, ponieważ można jeszcze znaleźć ten, którego wygląd opiera się na klasycznych, okrągłych tarczach. Nie oznacza to jednak tego, że zegarek został pozbawiony innowacji, wręcz przeciwnie! Baterie są zasilane za pomocą energii słonecznej, a materiały wykorzystane do ich produkcji to szkło mineralne jak również stal szlachetna. Na rynku dostępne są modele zarówno dla pań, jak i kobiet. Nie musimy dodawać, że wyświetlacze w zegarkach z tej serii są cyfrowe, co sprawia, że idealnie oddają ducha tamtych lat. Zegarek posiada takie funkcje jak stoper, kalendarz, timer oraz alarm.

Dlaczego warto wracać do zegarków Casio?

Przede wszystkim dlatego, że zegarki Casio to synonim japońskiej solidności, dbałości o każdy detal oraz co ważne, dobrej ceny. Modele z serii Casio Retro będą idealnie pokazywać, że można w prosty sposób wrócić do przeszłości. Pamięć o dawnych czasach jest niesamowicie ważna i pozwala kreować nam przyszłość. Japońska marka nadal dba o to, żeby jej produkty służyły milionom fanów zegarków, chociaż trzeba powiedzieć, że obecnie jej blask delikatnie przygasł.