komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Miodobranie z pasieki "U starosty kłodzkiego" [Foto]

piątek, 31.7.2020 11:12 , komentarze: 0 , odsłony: 926
kategorie artykułu:

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku m.in. z inicjatywy starosty kłodzkiego, Macieja Awiżenia powstała pasieka pod nazwą PASIEKA U STAROSTY. Ule umieszczone zostały na tarasie widokowym urzędu, a pierwsze nasze miodobranie zakończyło się pełnym sukcesem.

W skład pasieki wchodzą 3 zamieszkane ule, gdzie liczba pszczół w jednym, może dochodzić nawet do 40 tysięcy sztuk. Tak pracowita armia jest w stanie w dobrym roku zebrać nawet do 35 kg miodu w jednym ulu. Do tego obok budynku starostwa znajduje się park im. Weroniki Kumko - sławnej propagatorki i instruktorki pszczelarstwa na Ziemi Kłodzkiej.

Okolica starostwa obfituje w rosnące w przewadze drzewa lipowe. Mód lipowy oczywiście jest przepyszny i z chęcią wszyscy po niego sięgamy – zwłaszcza jesienią i zimą. 

Hodowle pszczół w mieście wprawdzie zaczęły pojawić się stosunkowo niedawno, a już stało się to wręcz globalną modą. W Paryżu czy Nowym Jorku nie są one już niczym nadzwyczajnym. I całe szczęście, bo jest to działanie pro-ekologiczne, a zarazem promujące wiedzę na temat tych najważniejszych owadów bez których życie na ziemi skończyłoby się w przeciągu zaledwie kilku lat. Bez pszczół gatunek ludzki nie przetrwałby. 

Ku zaskoczeniu wszystkich, po przeprowadzonych przez naukowców na całym świecie badaniach, miód pozyskany z pasiek w miastach jest często o wiele razy zdrowszy niż na wsi. Zjawisko to tłumaczy się, nie stosowaniem nawozów w mieście.

 

Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

 

Wasze komentarze

piątek, 31.7.2020 09:20
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele