Miniona doba na drogach powiatu

czwartek, 26.5.2022 13:04 544 0

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Pamiętajmy, że miedzy innymi niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczynia się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Podczas ubiegłej doby na terenie naszego powiatu funkcjonariusze kłodzkiej drogówki wylegitymowali 104 osoby, przeprowadzili 96  kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 92 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 29 mandatów karnych za popełnione wykroczenia drogowe, zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Podczas ubiegłej doby na terenie powiatu kłodzkiego doszło do 2  kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy, że to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że brawurowa jazda czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)