komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Mimo odwilży szlaki biegowe w Górach Bialskich nadal zachęcają do rekreacji

czwartek, 21.1.2021 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 835
kategorie artykułu:

Pomimo odwilży, która do nas dotarła we środę, zima w gminie Stronie Śląskie w Górach Bialskich panuje niepodzielnie. Gminny ratrak "Miś" przygotował szlaki biegowe w Górach Bialskich, ślad został założony w Dolinie Białej Lądeckiej, na Białym Spławie, Małym Szengenie, Dukcie nad Spławami do  Przełęczy Suchej, Drodze Marianny do Nowej Morawy, na Czarnym Dukcie od  Drogi nad Spławami do parkingu w górnych Bielicach, na tzn. 13 Ultrabiel.

Według komunikatu z 21 stycznia, łącznie przygotowanych jest ok. 50 km  szlaków biegowych po stronie polskiej. W Górach Bialskich pokrywa  śnieżna wynosi od 20 (parking w górnych Bielicach) do 75 cm śniegu  (powyżej wysokości 900 mnpm). Temperatura powietrza ok. -1, jest słonecznie. Długość wszystkich przygotowanych szlaków biegowych w Górach  Bialskich na pograniczu polsko-czeskim wynosi ok. 180 km. Trasy  przygotowane są pod styl klasyczny, na Drodze nad Spławami do Przełęczy  Suchej i dalej do Wielkiego Rozdroża można biegać stylem łyżwowym, po  czeskiej stronie trasy przygotowane są pod klasyk i łyżwę.

Czeskie ratraki przygotowały: Wielki i Mały Szengen, Pralinkę, Magistralę, Pohadkę, szlak do Petrikova, szlak do Ostrużnej, trasa Paprsek - Velke Vbrno, trasę w kierunku Lipova Lazne oraz na Przełęcz Płoszczyna. Ratrakowane są też trasy w okolicach Schroniska Navrsi oraz   Ośrodka Narciarskiego w Hyncicach pod Susinou.

Za utrzymanie szlaków w Górach Bialskich na polsko - czeskim pograniczu  odpowiadają dwa ratraki z Snowpark Paprsek oraz jeden Gminy Stronie Śląskie - "MIŚ" (którym zawiadamia CETiK - Stronie Śląskie).

Następny wyjazd ratraka planujemy w nocy z piątku na sobotę.
Mapa wszystkich szlaków biegowych dostępna jest na stronie www.bilestopy.cz.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 4.3.2021 09:13
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele