Mikołajkowy Turniej pełen emocji [Foto]

piątek, 14.12.2018 09:50 3693 0

Integracja w duchu sportowej rywalizacji, to główny cel Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kłodzko w Jaszkowej Dolnej. W zawodach udział wzięło blisko 90 osób z ośmiu drużyn z terenu gminy Kłodzku.

Zwycięzcą okazało się SSK Odrodzenie Szalejów, drugie miejsce zajęła ekipa UKS „Dzieci Śląska” Wojbórz, a brąz wywalczyli piłkarze z GLKS ORLĘTA Krosnowice (I). Dodatkowo królem strzelców został Jan Kraśnikiewicz (8 bramek) – ODRODZENIE Szalejów, a najlepszym bramkarzem Paweł Horka – UKS „Dzieci Śląska” Wojbórz. Nad prawidłowością i przebiegiem rywalizacji sportowej czuwał Krzysztof Pindral.

- Piłka nożna jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie – mówi wójt Zbigniew Tur. – Na terenie naszej gminy działa sześć klubów sportowych, w których grają miłośnicy i pasjonaci futbolu. To właśnie z tą dziedziną wiążą swoje plany na przyszłość, mają cel, który pragną osiągnąć. A jeśli przy okazji integrują się z rówieśnikami systematycznie i aktywnie biorąc udział w zajęciach, to myślę, że jest to dodatkowy atut. W taki sposób uczą się również zasady fair play, która nie tylko w sporcie, ale także w życiu jest bardzo ważna – dodaje.

- Dzięki udziałowi w takich turniejach najmłodsi piłkarze oprócz czysto sportowej rywalizacji również kształtują w sobie postawę poszanowania przeciwnika, kolegów z zespołu, decyzji sędziego czy trenera – mówi Piotr Humeńczuk, trener LKS Bierkowice.

- Możliwość rozegrania meczu z inną drużyną jest dla najmłodszych zawodników naszego klubu swego rodzaju nagrodą za trud włożony w treningi i jednocześnie stanowi możliwość sprawdzenia swoich umiejętności – dodaje Łukasz Szpakowicz, trener LKS ISKRA Jaszkowa.

- Najważniejsze jest to, aby dzieci czerpały jak najwięcej satysfakcji z treningów – mówi Dariusz Popek, prezes KS Stary Wielisław. – Sport kształtuje charakter, uczy komunikacji i wspólnego działania. Nie liczy się zwycięstwo za wszelką cenę, lecz rozwijanie umiejętności, możliwość sprawdzenia. Dziś widać jak zawodnicy bardzo się angażują, myślą drużynowo, nawzajem motywują. Musimy pamiętać, że są to dzieci, które dopiero szukają swoich zainteresowań, więc musimy starać się, aby ich nie zniechęcić. Sukcesem dla nas jako klubu będzie jeśli uda nam się wpoić młodym zawodnikom potrzebę aktywności fizycznej, nie tylko pod względem piłki nożnej. Jeśli choćby jedno dziecko zwiąże swoje życie zawodowe ze sportem to będziemy bardzo dumni.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ODRODZENIE Szalejów

2. UKS „Dzieci Śląska” Wojbórz

3. ORLĘTA Krosnowice (I)

4. SKS Ołdrzychowice Kł.

5. ISKRA Jaszkowa Dolna

6. ORLĘTA Krosnowice (II)

7. KS St. Wielisław

8. LKS Bierkowice

 

www.gmina.klodzko.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)