Mieszkańcy żądają zwrotu majątku sprzedanego przez władze! Skandal w Dusznikach-Zdroju „Ostateczna rozgrywka”?

środa, 6.3.2024 20:49 5363 5

W Dusznikach-Zdroju rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją do burmistrza, w której mieszkańcy proszą o „podjęcie działań w kierunku odzyskania przez miasto obiektów sportowych”. Inicjatorami są osoby związane z UKS Orlica Duszniki-Zdrój, klubu, który jest dumą naszego regionu, ale z powodu decyzji lokalnych władz pozbawiony został podstaw egzystencji. AKTUALIZACJA. Sprostowanie jednego z kandydatów na burmistrza.

„Drodzy Rodzice, Sympatycy Klubu, ruszyła akcja zbierania podpisów...” – można przeczytać w mediach społecznościowych UKS Orlica. Chodzi o halę sportową i tor rolkarski przejęte przez Centralny Ośrodek Sportu, a to z kolei jednostka podlegająca Ministerstwu Sportu i Turystyki. W czym jest problem? Oba obiekty zbudowała lokalna społeczność, a COS podyktował stawki za korzystanie z nich, które ją rujnują.

Sprawę opisywaliśmy w cyklu zatytułowanym „Skandal w Dusznikach-Zdroju”. W pierwszym odcinku stwierdziliśmy nawet, że winni krzywdy młodych sportowców będą smażyć się w piekle! Młodzież z klubu UKS Orlica Duszniki-Zdrój jest najlepsza w kraju, reprezentuje Polskę na najważniejszych zawodach na świecie, ale jest... bezdomna! Wszystko przez transakcję cud, którą tak chwalili się politycy {więcej TUTAJ].

W drugim odcinku prosiliśmy, byście pilnowali razem z nami, żeby nasze dzieci – z ziemi kłodzkiej – nie zostały wylane z kąpielą. To odpowiedzialność państwa, ale przede wszystkim lokalnego samorządu. Nie stać go na klub? Niech to jasno ogłosi. I rozliczy się z milionów, które dostał od państwa za obiekty sportowe. Wtedy jeszcze była nadzieja, że wszystko jakoś się ułoży z korzyścią dla dzieci [więcej TUTAJ].

Nadzieja matką głupich... W grudniu spotkanie zwołał dyrektor COS-OPO, Wojciech Zimoch, by poinformować o umowie między kierowaną przez niego instytucją, a gminą Duszniki-Zdrój. Na miejscu okazało się, że po latach udało się uzgodnić jedynie coś, co jest... właściwie nie wiadomo czym!  Dobrą minę do tej gry robił p.o. burmistrza Grzegorz Jung [więcej TUTAJ]. Obu panów nie ma już na stanowiskach.

Problem jednak pozostał. Przypomnijmy, że na początku sierpnia 2022 roku ówczesny burmistrz, Piotr Lewandowski, chwalił się: – Budżet gminy zostanie do 14 dni zasilony kwotą ponad 43 milionów złotych! To początek wielkich inwestycji i historycznych zmian dla Dusznik-Zdroju... Wszystko to za sprzedaż miejskich obiektów sportowych. Dzieci z okolic, które tam trenowały, miały nie ucierpieć. A ucierpiały...

To wszystko dzieje się przy aprobacie, a co najmniej obojętności większości obecnych radnych. Wiatr jednak zacząć wiać z innej strony... Na przykład Robert Kowal, radny, który jeszcze w 2019 roku głosował „za” sprzedażą nieruchomości miejskich, teraz – jako kandydat na burmistrza – też jest „za”, ale za ich powrotem w ręce miasta. Podpisał petycję w tej sprawie. I takie rzeczy dzieją się na oczach młodych sportowców.

AKTUALIZACJA. Robert Kowal wystąpił do nas z wnioskiem o sprostowanie. Twierdzi, że nigdy nie głosował za sprzedażą nieruchomości gminnych na rzecz COS-OPO Duszniki-Zdrój, a my powtórzyliśmy „kłamstwo opublikowane przez osoby popierające jego kontrkandydata w nadchodzących wyborach”. Oto pełna treść pisma przesłanego do naszej redakcji:

Wybitnie zdolne zawodniczki UKS Orlica na szczęście nic sobie nie robią z tego zgorszenia i zdobywają dla Polski medale, a sławę dla siebie i miasta. Jak długo jeszcze rodziców stać będzie na wynajmowanie obiektów, które sami zbudowali za pieniądze z dotacji, które z kolei do Dusznik-Zdroju trafiły dzięki sukcesom ich dzieci? Władze miały piękny plan, a że nie uwzględnił ludzi... Tym gorzej dla ludzi? [kot]

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Miejska Górka sobota, 09.03.2024 21:18
Szkoda że nikt nie pamięta jak kiedyś radna Marszałek Lucyna...
Mag piątek, 08.03.2024 19:04
A czy pan redaktor wcześniej pisał że Kowal głosował za...
Człowiek sobota, 09.03.2024 21:17
Szkoda że nikt już nie pamięta ile to za czasów...
piątek, 08.03.2024 19:16
A czemu pan kandydat złożył mandat? Znudziło mu się, czy...
Arek czwartek, 07.03.2024 08:58
Ten COS w Dusznikach miał tylko jeden cel - przytulić...