Międzynarodowy transport bez zezwolenia

poniedziałek, 11.10.2021 11:09 771 0

Na strzeżonym parkingu zakończył się transport części samochodowych z Czech na Ukrainę. Międzynarodowy transport drogowy rzeczy tranzytem przez Polskę wykonywany był bez ważnego zezwolenia.

W ubiegłym tygodniu inspektorzy z kłodzkiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ukraińskiego kierowcę, który nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych oraz znaku zakazu zatrzymywania i postoju.

Po przyjeździe na punkt kontrolny w Jeleniowie k. Kudowy – Zdroju inspektorzy zastali tam ciężarówkę zaparkowaną w miejscu niedozwolonym.

Po pobraniu dokumentów do kontroli, w tym zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy inspektorzy stwierdzili, że kierowca nie wypełnił zezwolenia na przejazd powrotny mimo, że pojazdem przewożony był ładunek. Początkowo kierowca tłumaczył, iż zapomniał o obowiązku wypełnienia dokumentu, ponieważ czesko-polską granicę przekraczał w godzinach wieczornych.

W rozmowie telefonicznej przewoźnik przyznał, iż na Ukrainie występują problemy z uzyskaniem nowych zezwoleń, czego powodem według niego jest wyczerpanie puli przyznanych zezwoleń na ten rok.

Inspektorzy wstrzymali nieprawidłowy transport. Przewoźnik wpłacił wymaganą kaucję na poczet kary administracyjnej, jednakże pojazd skierowali na parking strzeżony do czasu okazania ważnego zezwolenia.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)