Międzynarodowe spotkanie wolontariuszy w Gminie Kłodzko

wtorek, 23.9.2014 12:17 1884 0

Na zaproszenie wójta gminy Kłodzko, Stanisława Longawy w dniu 12 września 2014 r. w Urzędzie Gminy Kłodzko odbyło się spotkanie dot. międzynarodowej współpracy młodzieżowej z udziałem EUROPEJSKIEJSKIEGO FORUM MŁODZIEŻY w Bystrzycy Kłodzkiej.


Podczas spotkania w Urzędzie gminy Kłodzko zastępca wójta gminy Kłodzko Urszula Panterałka opowiedziała wolontariuszom o naszej gminie, przedstawiając prezentację, w której zawarte były nie tylko informacje dotyczące działalności urzędu, jego struktury oraz finansowania, ale przede wszystkim nasze liczne sukcesy sportowe, największe inwestycje, plany, wizje oraz imprezy kulturalne jakie mają miejsce na terenie gminy Kłodzko. Na pytania przybyłej młodzieży odpowiadał w drugiej części spotkania wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz dyrektor OKSiR GK Krzysztof Matysiak odpowiedzialny za wolontariat w gminie Kłodzko. 

EFM obecnie jest uważane za jedną z najaktywniejszych młodzieżowych organizacji w naszym regionie. W ramach swojej działalności organizuje wiele szkoleń, konferencji, seminariów oraz festynów dla młodzieży i mieszkańców naszego regionu. EFM współpracuje z wieloma jednostkami administracji rządowej, samorządem terytorialnym, placówkami dyplomatycznymi, szkolnymi klubami europejskimi oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą.

Dzięki współpracy z EFM na terenie gminy Kłodzko gościli wolontariusze m.in. z: Ukrainy, Łotwy, Włoch, Hiszpanii oraz Kolumbii.

www.gmina.klodzko.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)