Miał ponad 2 promile. Chciał "załatwić sprawę inaczej" proponując łapówkę

środa, 3.8.2022 13:42 4376 2

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 45-latek zaproponował wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka policjanci ruchu drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze szybko wyczuli, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował samochodem bez  prawa jazdy, ponieważ zostało wcześniej zatrzymane. Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności służbowych 45-latek usiłował wręczyć im korzyść majątkową w wysokości 200 zł. Mężczyzna miał bowiem nadzieję, że uniknie odpowiedzialności karnej poprzez wręczenie policjantom łapówki. Sugerował funkcjonariuszom, że „możemy sprawę inaczej załatwić”. Funkcjonariusze  przestrzegali go przed takim zachowaniem i pouczając o zachowaniu zgodnym z prawem. Mężczyzna był jednak nieugięty i chciał przekupić mundurowych łapówką - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. 

W rezultacie banknot został zabezpieczony do dalszych czynności, a 45-latek trafił do policyjnego aresztu celem  wytrzeźwienia i wykonania z nim dalszych czynności. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Za przestępstwo polegające na próbie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie także konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień, za co, oprócz kary pobawienia wolności, grozi także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż 3 lata.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Inflacja środa, 03.08.2022 18:10
Ciekaw jestem co by było gdyby zaoferował np. 20.000 PLN
czwartek, 04.08.2022 17:02
Za tą sumę by się zgodzili