komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

MF przypomina: usługa Twój e-PIT tylko na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

czwartek, 11.4.2019 12:01 , komentarze: 0 , odsłony: 144
kategorie artykułu:

Ministerstwo Finansów przypomina, że usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje oferowana jest tylko na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów może być niebezpieczne - ostrzega resort finansów.

"Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl" - czytamy w piątkowym komunikacie MF.

"Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem" - ostrzega resort finansów.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik prasowy ministerstwa finansów Paweł Jurek, resort zidentyfikował strony internetowe, które w swoim opisie proponowały dostęp do usługi Twój e-PIT. Nie wiadomo, jak miały być wykorzystane dane ewentualnie udostępniane przez internautów, którzy chcieliby skorzystać z tych stron.

"Sytuacja jest opanowana. Na bieżąco monitorujemy system, ale nie możemy wykluczyć, że podobne próby pojawią się w przyszłości" - powiedział Jurek.

 

Wasze komentarze


ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork