Matka w stanie upojenia alkoholowego opiekowała się 3,5-letnią córką. Co w tym czasie robił ojciec? Trzeźwiał

środa, 20.3.2024 10:07 4099 3

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie otrzymali zgłoszenie od kuratora rodzinnego, że podczas wizytacji u jego podopiecznych zastał nietrzeźwą matkę małego dziecka. Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie kompletnie pijana 34-latka miała opiekować się swoją 3,5-letnią córką. Teraz materiały w tej sprawie trafią do sądu.

Nieodpowiedzialna matka nie była w stanie utrzymać równowagi, a w pomieszczeniu obok na kuchence smażyło się mięso na głębokim tłuszczu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie  stanu trzeźwości kobiety, które  wykazało 3,9  promila alkoholu! Nawiązali też kontakt z ojcem dziecka, którego nie było w tym czasie w domu. Ten też okazał się nietrzeźwy, dlatego małoletnia została oddana pod opiekę dalszej rodziny.

Ustalono, że kobieta ma już ograniczone prawa rodzicielskie. Teraz materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Kłodzku. Ponadto policjanci sprawdzą, czy 34-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Policjanci apelują do wszystkich osób, które być może są świadkami albo podejrzewają, że dzieciom dzieje się krzywda, o powiadamianie służb pomocowych. Zgłoszenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad najmłodszymi mogą nie tylko zapobiec tragedii, ale będą bardzo pomocne w podjęciu koniecznych działań opiekuńczych. [-]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

bystrzak piątek, 22.03.2024 09:17
Matkę na 5 lat do pudła, a ojcu kocyk i...
środa, 20.03.2024 14:12
Nurtujáce pytanie,? Czy będzie dokładniejsza kontrola tej pani??? I tej...
arekafryka środa, 20.03.2024 10:18
800+