komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

Matka 3-letniej Hani i jej konkubent usłyszeli zarzut zabójstwa

piątek, 26.2.2021 10:51 , odsłony: 5933
kategorie artykułu:

W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzona została sekcja zwłok 3-letniej Hani z Kłodzka. Pozwoliła ona określić przyczynę zgonu dziecka, co w konsekwencji doprowadziło do przedstawienia matce dziecka Lucynie K. i jej konkubentowi Łukaszowi B. zarzut zabójstwa. 

- W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną zgonu dziecka był uraz wielonarządowy. Mając na względzie ustalenia sekcji zwłok, a także materiał dowodowy matce Lucynie K. i jej konkubentowi Łukaszowi B. przedstawiono zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-letnią Hanią, a nadto w dniu 19 lutego dokonali jej zabójstwa -  wyjaśnia Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Z podejrzanymi wykonano czynności procesowe związane ze zmianą postanowienia o przestawieniu zarzutów. Mężczyzna został zatrzymany, a matka dziecka jest obecnie tymczasowo aresztowana decyzją Sądu Rejonowego w Kłodzku na okres 1 miesiąca. 

- Prokurator zaskarżył decyzję, gdyż uważamy, że okres miesiąca jest zbyt krótki biorąc pod uwagę zakres czynności jakie zostały do wykonania w tej sprawie. Wnioskujemy o zastosowanie aresztu na tym etapie na co najmniej 3 miesiące. Wobec Łukasza B. wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy zostanie dzisiaj skierowany do sądu - wyjaśnia Tomasz Okrepuk.

Z uwagi na etap postępowania prokuratura nie podaje informacji czy Lucyna K. i Łukasz B. przyznali się do popełnionego czynu oraz czy składali wyjaśnienia. 

Lucynie K. i Łukaszowi B. grozi od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

 
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 13.4.2021 13:20
wtorek, 13.4.2021 09:32
poniedziałek, 12.4.2021 09:39