„Matematyka jest wszędzie” w Społecznym Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju

wtorek, 20.12.2022 18:30 287 0

„Matematyka jest wszędzie” – hasło, które towarzyszy naszym uczennicom i uczniom w kolejnym roku szkolnym jest kontynuowane dzięki programowi grantowemu mPotęga pod nazwą Eko-logiczni. Uczniowie poprzez obliczenia matematyczne dostrzegali, że warto dbać o ekologię i że warto wzmacniać postawę młodego człowieka odpowiedzialnego za swe najbliższe otoczenie. Do tego świetnie się bawili z matematyką.

Uczennice i uczniowie brali udział w grach terenowych, podczas których rozwiązywali zadania matematyczno-ekologiczne (w jednej grze towarzyszyli nam również rodzice), byli w Szkole Leśnej w Bielawie, gdzie poznawali drzewa, a przy okazji między innymi szacowali wiek drzewa oraz ile wynosi kara za wycięcie drzewa. Byli również w Kudowskich Zakładach Wodociągów i Kanalizacji w Kudowie, gdzie poznali koszty utylizacji śmieci, a przy okazji nauczyli się jak prawidłowo segregować śmieci. Uczennice i uczniowie byli na wycieczce w Zamku Grodno, gdzie zwiedzili między innymi Centrum Bioedukacji Multimedialnej. Mogli zapoznać się z kwestiami, związanymi z ochroną środowiska i obszarów chronionych Natura 2000.

W listopadzie został przeprowadzony międzyszkolny konkurs „Matematyka jest wszędzie”, podczas którego uczennice i uczniowie mogli wykazać się wykorzystaniem wiedzy matematycznej w praktyce. W konkursie oprócz naszych uczniów wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. „100-lecia Odzyskania Niepodległości” w Kudowie-Zdroju, Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Na Bursztynowym Szlaku”.

Przez cały okres realizacji projektu były realizowane zajęcia, na których uczniowie mogli rozwijać swoje pasje matematyczne oraz rozwiązywali problemy matematyczno-ekologiczne. [-]
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)