komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Matematyczny projekt w kudowskiej szkole [Foto]

piątek, 4.12.2020 17:42 , komentarze: 0 , odsłony: 353
kategorie artykułu:

„Eko-logiczni, matematyka jest wszędzie” - to hasło konkurs, jaki zorganizowany został przez Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie-Zdroju. W związku z obostrzeniami panującymi w szkole, konkurs musiał odbyć się w formie zdalnej.

- Pomimo tego, że wokół wszyscy mówią o koronawirusie, to u nas w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju nadal króluje hasło „Matematyka jest wszędzie”. Już po raz 4 realizowany był w szkole projekt mPotęga wsparty dofinansowaniem fundacji mBanku. W tym roku skupiono się na matematyce w ekologii. Uczniowie brali udział w różnych warsztatach, które pokazywały, że w życiu codziennym możemy dokonywać wyborów wspierających ochronę środowiska, a przy okazji możemy zaoszczędzić pieniądze - informuje Ania Chełmińska, dyrektor szkoły. - Uczniowie m.in. dowiedzieli się o różnych rodzajach energii odnawialnej oraz na czym polega zero waste. Pamiątką po tych warsztatach są plakaty zwracające uwagę na problemy ekologiczne dotykające Świat, które stworzyli uczniowie. Końcowym etapem projektu był już tradycyjnie konkurs matematyczny zorganizowany przez szkołę.

Tym razem był pod hasłem „Eko – logiczni, matematyka jest wszędzie”, a w związku z obostrzeniami panującymi w szkole, konkurs musiał odbyć się w formie zdalnej. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Kudowie-Zdroju, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Na Bursztynowym Szlaku w Lewinie Kłodzkim, trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie-Zdroju.

- Bardzo dziękujemy nauczycielkom i uczniom, którzy pomimo nietypowych warunków, wzięli udział w konkursie - mówi dyrektor Ania Chełmińska.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 15:28
sobota, 16.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele