Marta Wołowiec nominowana w plebiscycie „Niestrudzeni 2023”! Czy zostanie najlepszą drużynową ZHP?

środa, 28.2.2024 20:54 3206 3

Przewodnik Marta Wołowiec, prowadząca  dwie drużyny harcerskie z Bystrzycy Kłodzkiej – „Poszukiwacze Miodu” i „Miodożercy”, została nominowana w kategorii „drużynowa harcerska” w plebiscycie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP „Niestrudzeni 2023”. Nas to nie dziwi! Wszędzie, gdzie się coś dzieje, tam są jej harcerze. Głosowanie trwa do niedzieli, 3 marca.

Gdy w Topolicach odwiedziliśmy piknik rodzinny, nastoletni harcerze pokazali tam, że chcą i potrafią włączyć się w organizację takiej imprezy. – Jestem z nich dumna – wyznała nam wtedy Marta Wołowiec. A my obserwowaliśmy z niedowierzaniem, jak mądrze współprowadzą grę terenową dla młodszych i starszych od siebie, występują na scenie, są publicznością, która żywiołowo reaguje na występy innych. A choćby podczas „Kulturalnych czwartków” w Bystrzycy Kłodzkiej? Tam dopiero druhny i druhowie [Tak, są tam chłopaki!] pokazali, co potrafią.

Hufiec ZHP Ziemi Kłodzkiej, który ją przedstawia, zapewnia, że harcerka znajduje też czas na wiele innych aktywności. Kilka lat temu skończyła studia na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie zdobytą na studiach wiedzę wykorzystuje działając w zespole ds. środowiska przyrodniczego, krajobrazu i zabytków. To jednak nie wszystko! „Sympatia do muzyki, a także ukończenie szkoły muzycznej pozwoliło mi na utworzenie w naszym hufcu zespołu ukuleleistów” – mówi przewodnik Marta. I prowadzi ich dwie grupy.

Uwielbia jeździć na koncerty, duże, małe, blisko i daleko. „Muzyka na żywo daje mi wiele radości i poprawia nastrój” – oświadczyła.  Wyjazdy na koncerty łączy z podróżowaniem po Europie, co sprawia, że może czerpać z nich jeszcze więcej. „Gdy w planie nie ma żadnego koncertu – słucham muzyki ze swojego gramofonu. Mam już sporą kolekcję winili, które najczęściej dostaję od swoich Bliskich” – zdradziła. Uff... Wiedzieliśmy, za co od razu polubiliśmy druhnę Martę. I to nie był tylko jej uśmiech, który nigdy nie znika. Prawdziwie niestrudzona! [kot]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Przyjaciel sobota, 02.03.2024 08:04
Druhna Angelika również jest nominowana w plebiscycie Niestrudzeni w kategorii...
Wojtek czwartek, 29.02.2024 07:06
Super Kto ma wygrać plebiscyt jak nieStrudzona Marta Wołowiec...
Bogobojowy czwartek, 29.02.2024 16:35
Nie wiem. Może ktoś inny?