Maratończycy ruszyli na trasę I Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia w Kletnie [FOTO]

sobota, 27.8.2022 11:03 3283 3

40 kilometrów po górach wokół Stronia Śląskiego to nie lada wyzwanie. Podjęło je 83 śmiałków, dla których – o czym się przekonaliśmy – to nie pierwszyzna. W Masywie Śnieżnika debiutuje za to Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia. Imprezie towarzyszą występy prawdziwych GWIAZD! Atrakcji nie zabraknie do późnej nocy.

Ruszyli punktualnie o 8:30, po wspólnym odliczeniu: 10, 9, 8... START! Biegną dla siebie i dla  podopiecznych stowarzyszenia SIEMACHA, które we współpracy z Fundacją Veritas zorganizowało dla nich tygodniowy obóz sportowy. Na to poszły środki uzyskane z wpisowego na zawody w Kletnie. Fundacja Veritas, organizator Biegu Jaskiniowego Niedźwiedzia, przygotowała  trasy dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania: 13, 22, oraz 40 km. Jej liderzy promują życie wolne od niszczących uzależnień i zamiłowanie do spędzania czasu w przyrodzie, a także dbałość o nią. I w Kletnie już mieli z tym kłopoty. Trasę oznaczyli biodegradowalnymi sprejami, które intensywny deszcz zmył w nocy... Przed startem czekała ich zatem dodatkowa praca.

– Proszę, by nie wyrzucać śmieci na trasie – apelował przed startem do uczestników pan Kornel. – Zresztą... Po co ja to mówię? Jesteście przecież ludźmi gór i takie rzeczy wiecie! A skąd do Kletna przyjechali entuzjaści biegania? Wystarczyło przejść się po parkingu: były tam auta z rejestracjami z całego kraju. Byli też goście z Ukrainy, którzy schronili się w Polsce przed wojną. Spotkaliśmy ich w biurze biegu, gdzie odbierali właśnie pakiety startowe.

Bieganie po górach to nie tylko moda, ale i styl życia. A to nie ogranicza się przecież tylko do wysiłku na trasie. Spotkaliśmy rodziny, z których mama lub tata startowali, a drugi rodzic został, by opiekował się dziećmi. Te nie mogą się nudzić! Niezależnie od tego, czy mają 3 lata, 33, a nawet wielokrotność tych liczb. Organizatorzy przygotowali strefę artystyczną, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach gry na instrumentach, posłuchać na żywo legend polskiej muzyki czy obejrzeć  film w ramach wieczornego kina plenerowego. Szczegółowy program imprez towarzyszących znajdziecie TUTAJ. Sprawdziliśmy na miejscu: wszystko jest zapięte na ostatni guzik. [kot]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

młot na debi..li sobota, 27.08.2022 13:07
Najnowszy Sondaż CBOS PIS PONAD 33 % KO 20...
xyz sobota, 27.08.2022 15:42
A wiesz w ogóle o czym był artykuł ? baranku.
Znudzony Obserwator sobota, 27.08.2022 17:43
Nudy na remont forum .Bogobojowy stanislaw piractwa. .Olympus ...