Mali Bożkowiacy na krakowskiej scenie

poniedziałek, 27.12.2021 11:40 267 0

Mali Bożkowiacy wystąpili z koncertem kolęd na krakowskim rynku, zdobywając serca publiczności. Wystąpili podczas koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”. Cykliczny projekt ma podwójny wymiar – jest okazją do podtrzymania wspaniałej tradycji wspólnego kolędowania, ale również umożliwia wysłuchanie krakowskich zespołów chóralnych.

Przedsięwzięcie powoli staje się tradycją. Poprzednie trzy edycje zgromadziły łącznie kilka tysięcy krakowian, którzy wspólnie z 1500 chórzystami śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz w Nowohuckim Centrum Kultury.

Udział w koncercie zaproponował nam dyrygent Zygmunt Magiera, który jest odpowiedzialny za organizację tego właśnie wydarzenia. Miesiąc wcześniej wraz z Zespołem Pieśń i Tańca Nowa Huta, braliśmy udział w bliźniaczym wydarzeniu "Zatańcz z nami". To właśnie wtedy Zygmunt Magiera zaproponował abyśmy wzięli udział w koncercie "Śpiewaj z nami!". Po koncercie był również czas na zwiedzanie miasta królów i odwiedziny u smoka wawelskiego.

Zespół Mali Bożkowiacy rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2020 roku, przy Zespole Szkół Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. 43 młodych artystów śpiewa i tańczy w tym zespole pod kierownictwem pani Sabiny Szybki. Opiekę wokalną nad młodymi artystami roztacza Malwina Kołt, która również akompaniuje na skrzypcach wraz akordeonistą Danielem Kopciem. Zespół współorganizuje Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Źródło: gmina.nowaruda.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)