Małgorzata Janasz z Ławicy nagrodzona na Mistrzostwach Polski w cukiernictwie. Razem z mężem zdobyli medale!

wtorek, 27.2.2024 20:32 6345 4

„Słodkie Pasje Małgorzaty”... Już sama nazwa pracowni tortów i słodkich stołów Małgorzaty i Jarosława Janaszów z Ławicy koło Kłodzka brzmi więcej niż obiecująco. Ich kunszt został właśnie doceniony podczas targów Expo Sweet, które odbywają się od niedzieli, 25 lutego, w Warszawie. Wszyscy teraz dzięki nim wiedzą, jak słodkie życie może być na ziemi kłodzkiej.

Expo Sweet to najsłodsze i największe targi branży cukierniczej, piekarniczej, lodziarskiej i kawowej. W ich trakcie cukiernicy z całego kraju rywalizują w Mistrzostwach Polski w Przygotowaniu Deserów. By się tam zakwalifikować, Małgorzata i Jarosław Janaszowie musieli przejść proces rekrutacji wstępnej i... udało im się dostać do grona 6 wyjątkowych załóg z całej Polski!

Wystartowali w specjalnej konkurencji: w rywalizacji na najlepsze desery talerzowe. Jak przekazała nam pani Małgorzata, para miała do przygotowania dwa rodzaje deserów:
• wariację na temat czekolady,
• deser wegański owocowy.

Deserów z obu kategorii miało być po 8 talerzy. Każda kompozycja na talerzach musiała być identyczna, a każdy deser musiał spełniać wymagania wagowe. Jurorzy brali pod uwagę walory smakowe i pomysłowość w kompozycji smaków. – Bardzo ważne były oczywiście aspekty wizualne i również to, czy mamy porządek „na sekcji” podczas pracy – opowiedziała nam Małgorzata Janasz.

Państwo Janaszowie podczas imprezy wielokrotnie powtarzali, skąd pochodzą. Podkreślali też walory ziemi kłodzkiej. – Miłym zaskoczeniem było to, że na koniec dostaliśmy flagę powiatu, który reprezentowaliśmy – mówi pani Małgorzata. Brązowe medale, puchar i czek były tylko słodkim dodatkiem. A my pękamy z dumy, choć troszkę ślinka nam cieknie... Ależ mamy tu słodkich, przepraszamy, zdolnych sąsiadów! [kot]

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Klodczanka piątek, 01.03.2024 21:27
Brawa wielkie ,brawa dla P.P. Janaszków Ciesze sie że...
obserwator środa, 28.02.2024 08:36
Kwoty nagród można by rzec : symboliczne
piątek, 01.03.2024 22:08
Prestiż ważniejszy
ja czwartek, 29.02.2024 08:25
na drzewcu flagi napisane jest Ławnica - Kłodzko ?