Majówkowe Dni Dusznik-Zdroju [Foto]

czwartek, 2.5.2019 18:27 4165 0

Trwają Majówkowe Dni Dusznik-Zdroju. Program wydarzenia, jakie rozpoczęło się w środę, 1 maja i potrwa do soboty, 4 maja podzielony został tematycznie, a atrakcji z pewnością nie zabraknie. 

Majówkowe Dni Dusznik-Zdroju rozpoczęły się 1 maja od wydarzenia pn„Rowery kochają Duszniki”, w ramach którego zorganizowane zostały m.in pokazy rowerowej jazdy Trial, zawody na torze MTB, konkursy o tematyce rowerowej oraz warsztaty z serwisowania rowerów. 2 maja na dusznickim Rynku pojawiły się natomiast zabytkowe samochody, a w godzinach popołudniowych zorganizowany został przemarsz ze Zdroju do Rynku przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Wiszni Małej. 

W piątek, 3 maja odbędzie się Psiknik, podczas którego miłośnicy czworonogów będą mieli okazję podziwiać różnego rodzaju pokazy, konkursy, a także wyścigi psich zaprzęgów. Piątkowy wieczór uświetni koncert zespołu Centrala 57. W sobotę, 4 maja zorganizowany zostanie Średniowieczny Jarmark, podczas którego będzie można spotkać m.in.: kowala, garncarza, tkaczki, papierników i oczywiście rycerzy. Każdy będzie mógł skosztować także średniowiecznej kuchni. Odbędą się pokazy walk, a na koniec dnia rozegrana zostanie bitwa o Duszniki.          

Wydarzeniu towarzyszy Zlot Food Trucków. 

 

Foto: Szymon Korzuch 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)