Majówka w Muzeum Filumenistycznym

piątek, 6.5.2022 08:44 536 0

13.05.2022 r. od godz. 19.00.

NOC MUZEÓW 2022 w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej

W tym roku zapraszamy do obejrzenia fotografii z bystrzyckiej fabryki zapałek.

Znakomite, czarno-białe i kolorowe zdjęcia ze zbiorów naszego Muzeum przedstawiają pracowników, maszyny i proces produkcji.

Mamy nadzieję, że zwiedzający wystawę podzielą się swoją wiedzą i wspomnieniami - może dowiemy się kto jest uwieczniony na fotografii? jak nazwać maszyny czy procesy przedstawione na zdjęciach?

Liczymy też, że ta podróż w czasie przyniesie wiele wspomnień i emocji.

Zwiedzanie wystawy fotografii uświetni muzyka. Stanie się to za sprawą uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej, którzy zaprezentują swoją sztukę w przestrzeni Muzeum.

Plan wydarzenia:

Od godziny 19.00 - Prezentacja fotografii z fabryki zapałek w Bystrzycy Kłodzkiej;

20.00 - Koncert uczniów PSM I stopnia;

21.30 - Koncert uczniów PSM II stopnia;

WSTĘP BEZPŁATNY

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “My, ludzie z fabryki zapałek. Bystrzyca Kłodzka jako miasto zapałek’’, który Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

14.05.2022 r. impreza całodniowa

BYSTRZYCKA GIEŁDA STAROCI

Miejsce wydarzenia: Mały Rynek, Bystrzyca Kłodzka.

Inicjatorem i organizatorem Giełdy Staroci w Bystrzycy Kłodzkiej jest kustosz społeczny Muzeum Filumenistycznego Felicjan Kaczmarek. Odbędzie się ona w sobotę, 14 maja, w trakcie Dni Bystrzycy Kłodzkiej. Na Giełdę zaprosiliśmy wystawców z całej Polski a na jej miejsce wybraliśmy Mały Rynek, który od średniowiecza jest miejscem przeznaczonym do handlu a jego charakterystycznym punktem jest pręgierz miejski.

Przy Małym Rynku znajduje się także siedziba Muzeum.

Od wystawców nie są pobierane opłaty.

Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych ale liczą na zrozumienie i współpracę ze strony mieszkańców. Każdy bowiem na giełdzie ma szansę znaleźć coś ciekawego dla siebie.

14 - 15.05.2022 r. godz. 10.00-15.00

KIERMASZ SZTUKI I RĘKODZIEŁA w Muzeum Filumenistycznym

Na Kiermaszu mieszkańcy miasta i turyści będę mogli podziwiać dzieła twórców z ziemi bystrzyckiej w galerii wystaw czasowych Muzeum.

Przez dwa dni, 14 i 15 maja, w godzinach 10.00 - 15.00 zwiedzający Muzeum będą mieli możliwość spotkania z twórcami, rozmowy z nimi i zakupienia ich dzieł.

W ten sposób pragniemy promować i integrować artystów i rękodzielników związanych z naszym regionem.

Ekspozycję prac będzie można oglądać w godzinach zwiedzania do połowy czerwca br. w sali wystaw czasowych Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)