Maestro Fran Chafino, światowej sławy artysta, udzielał lekcji podczas zajęć flamenco w Polanicy-Zdroju! [FILM]

środa, 12.6.2024 16:44 946 0

To się nazywa mieć fart! A może po prostu wystarczy pomóc swojemu szczęściu? Maestro Fran Chafino, światowej sławy artysta, w sobotę wystąpił na deskach Teatru Zdrojowego w Polanicy-Zdroju, a w poniedziałek udzielał lekcji podczas zajęć flamenco. I sam na chwali chwali!

Kim jest Mistrz, że tak się ekscytujemy tym wydarzeniem?  To tancerz, choreograf, pierwszy solista Ballet Español i Flamenco Carmen Mota. Urodził się w Maladze w 1983 roku, w dzielnicy El Palo – kolebce wielu międzynarodowych sław flamenco, od dzieciństwa przesiąkał pasją i miłością do tego stylu tańca. Od 12 roku życia występował ze znanymi artystami, takimi jak  m.in. Antonio Canales, Manuel Santiago, Trinidad Santaigo „La Trini”, Jose Losada Santiago Carrete.

W 1998 roku zauważyła go Carmen Mota i zaprosiła do znanej na całym świecie formacji Ballet Español i Flamenco Carmen Mota, w której rozpoczął karierę jako tancerz zespołowy, by po kilku latach objąć pozycję pierwszego solisty. Został mianowany przez Carmen Mota do objęcia roli dyrektora artystycznego i poprowadzenia formacji Tańca Hiszpańskiego i Flamenco na Teneryfie. Następnie założył własną, jedyną na Wyspach Kanaryskich formację Compaña de Danza Española i Flamenco Fran Chafino.

Ich koncert wspaniale przyjęła polanicka publiczność w sobotę, 8 czerwca. Na tyle dobrze, że Fran Chafino postanowił dać lekcję tamtejszym adeptkom flamenco. Jak widać na zdjęciach, wszystkim to sprawiło radość. Sam Mistrz opublikował w mediach społecznościowych takie zdanie: – Unos días maravillosos rodeado de grandes artistas y mejores personas / Kilka cudownych dni w otoczeniu wspaniałych artystów i [jeszcze] lepszych ludzi. – Dziękujemy i zapraszamy ponownie  – odpowiedziały panie z Teatru Zdrojowego. [-]

Zdjęcia: teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju. Film: Fran Chafino.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)