Łzy na torze naszej faworytki! Złota olimpijskiego nie było, ale i tak jesteśmy dumni z Hani z Dusznik-Zdroju [FILM]

piątek, 26.1.2024 14:18 3002 4

Były marzenia o medalu, może nawet o olimpijskim złocie, a mieliśmy pechową wywrotkę na torze. 15-letnia Hanna Mazur z UKS Orlica Duszniki-Zdrój ze łzami w oczach zakończyła swoje starty podczas IV Młodzieżowych Igrzysk w koreańskim Gangwon. A my wiemy, że szybko się z tego otrząśnie i będzie jeszcze mocniejsza!

– Postaram zrobić co w mojej mocy, żeby zdobyć złoty medal i żeby Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał na tej hali – mówiła Hania po wywalczeniu brązu na 1500 metrów, a przed biegiem masowym w łyżwiarstwie szybkim. W tej konkurencji nasza zawodniczka była jedną z faworytek.  Na torze było jednak  dużo przepychanek. Hania upadła.

– Wychodziłam na pozycję, która na finiszu dałaby mi spokojnie złoty medal, ale w połowie prostej zawodniczka z Kazachstanu najpierw zagrodziła mi drogę rękoma i potem jeszcze wjechała we mnie łyżwami, uderzyła z biodra i marzenie o złotym medalu prysło w sekundę – mówiła potem Tomaszowi Piechalowi z portalu olimpijski.pl.

– Szkoda, jestem tym zdenerwowana, bo tam nie było mojej winy i nie wywaliłam się sama. Poza tym już wielokrotnie pokazałam, że finisz na mass starcie mam naprawdę dobry – dodała Hanna Mazur, która teraz prosto z Korei leci do Japonii na Puchar Świata i mistrzostwa świata. Ma już jednak na koncie brąz i 6. miejsce na igrzyskach. To mało? Bo potrafi się cieszyć jak nikt. Zobaczcie FILM:

Dla niej pewnie mało, bo to niezwykle ambitna dziewczyna. I bardzo rodzinna. Opowiada o radach taty, czyli Witolda Mazura, który jest jej trenerem i „mamusi kochanej”, czyli Agnieszce Ziemczonek, która walczy w Dusznikach-Zdroju o jak najlepsze warunki do treningów dla dzieci i młodzieży. I o babciach i dziadkach, o których myślała  przed startem. – Oni są dumni ze mnie – mówi. My też! [kot]

Zdjęcia: Szymon Sikora/PKOl

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Duszniczanka niedziela, 28.01.2024 10:09
Jesli bylo potracanie, podjezdzanie i spychanie to powinno wszystko buc...
kibicka piątek, 26.01.2024 17:18
Brawo za dążenie do celu. Jestem pewna, że jeszcze...
obsewrwator piątek, 26.01.2024 16:07
Haniu jesteśmy z ciebie dumni.nasza ty Ambasadorko ........Dziękujemy.i.gratulacje .... Wybory do...
Bogobojowy piątek, 26.01.2024 16:09
A co z Samorzadowymi.? Pewnie jesienią . .Czas pogonić ekipę 13...