Leśnicy budują w Górach Sowich schronienie dla turystów. Będzie tam można spędzić noc.

środa, 7.9.2022 18:49 1793 2

Nie lada gratkę dla turystów w Górach Sowich szykuje Nadleśnictwo Jugów. Na Przełęczy Jugowskiej stawia właśnie fantastyczną wiatę. A to nie jest jeszcze ostatnie słowo Lasów Państwowych w tym rejonie.

Wiata stanie na Przełęczy Jugowskiej (808 m n.p.m.), w kierunku Koziego Siodła (899 m). Budowana jest z drewna modrzewiowego, które jest stosunkowo trudnopalne, a do tego bardzo wytrzymałe:  jest wodoodporne, nie ulega zagrzybieniu i gniciu. Wewnątrz będą zamontowane szerokie ławy z możliwością przenocowania. – W tym roku planujemy jeszcze jedną taką inwestycję – poinformowała nas pani Dorota Stodolak z Nadleśnictwa Jugów, autorka zdjęć, które prezentujemy.

Przełęcz Jugowska to świetna baza, by przez rozdroże Kozie Siodło udać się na najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015 m), a na niej na przeszło 100-letnią wieżę widokową. To raczej spacer, niż wspinaczka, który zajmuje około godziny. W pobliżu przełęczy jest parking samochodowy, ale – jeśli ktoś np. z Jugowa przyjdzie pieszo – wiata będzie jak znalazł. [kot]

Żródło grafiki: Wikipedia

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Borewicz czwartek, 08.09.2022 10:18
Będzie stała do czasu pobytu kilku bezmuzgów ,od razu trzeba...
nikt czwartek, 08.09.2022 06:30
Świetny pomysł. Mam nadzieję, że zostanie z nami na długo.