LEGO-Sztuka w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Dzieci znają tam... Andy’ego Warhola! I nie tylko tego artystę [FOTO]

wtorek, 28.11.2023 14:36 486 0

W Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich na zajęciach kreatywnego klubu LEGO pojawiają się nietuzinkowe pomysły. W tym zakresie bibliotekarka Alina ma wciąż coś nowego do zaoferowania. W listopadowych zajęciach udział wzięli uczniowie klasy czwartej wraz z nauczycielką Moniką Suchodolską z miejscowej Szkoły Podstawowej.

Na dobry początek uczestnicy obejrzeli film pt. „Artysta-Malarz” wyprodukowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  W celu rozkręcenia się, wszyscy wspólnie ustalili znaczenia takich słów jak kopia, reprodukcja, replika,  pierwowzór i interpretacja.

Podczas dyskusji na temat malarstwa i malarzy znanych dzieciom okazało się, że Andy Warhol posiada nazwisko jak wytrych. Jego język artystyczny jest cięty jak brzytwa, a do tego jeszcze talent i smykałka do interesów. Wszystkie celne realizacje Andy’ego Warhola – obrazy, zdjęcia, okładki płyt – czerpią z kultury konsumpcyjnej, ale są też jej zajadłą krytyką.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem poznawali reprodukcje słynnych dzieł sztuki na kartach albumów, które można znaleźć w zasobach biblioteki. I to one były inspiracją do zajęć i stworzenia własnych interpretacji z klocków LEGO. Jesteśmy zachwyceni! [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)