komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

Laureaci i nominowani - Jaskry wręczone!

wtorek, 4.6.2019 09:58 , komentarze: 0 , odsłony: 1598
kategorie artykułu:

Siedem kategorii, blisko trzydzieści nominacji i jedenaście zaszczytnych statuetek wraz z Jaskrami Specjalnymi. Tak owocna była tegoroczna, osiemnasta z kolei edycja Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus”. 

Nominowani, laureaci, przedstawiciele lokalnych środowisk, ale też wielu innych znamienitych gości, m.in.: posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Gwóźdź, przedstawiciele służb mundurowych, gospodarze sąsiednich gmin.

Wręczenie Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” to za każdym razem duża uroczystość pokazująca to, co gmina Kłodzko ma najcenniejszego, czyli ludzi: utalentowaną młodzież, mieszkańców z inicjatywą, przedsiębiorców z perspektywą oraz sponsorów.

Kategorie, w jakich wręczana jest ta nagroda, oddaje ideę całego przedsięwzięcia. Jego celem jest wyróżnianie osób, podmiotów oraz zrealizowanych ciekawych inicjatyw na terenie gminy Kłodzko. I mimo że popularne Jaskry przyznawane są już od osiemnastu lat, co roku jest po kilka nominacji w każdej kategorii, co pokazuje lokalną aktywność w dziedzinie kultury, sportu, życia gospodarczego i społecznego, promocji i in.

Za wyborem stoi kapituła, w której skład wchodzą: wójt Zbigniew Tur jako przewodniczący, Ryszard Jastrzębski – przewodniczący Rady Gminy, Mariola Kozak – obecnie wiceprzewodnicząca RG, Ludwika Golec – sołtys wsi Marcinów, Leszek Bobula – przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku. A oto nominowani i laureaci:

W kat. Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku zwyciężył film o Krosnowicach pt. „Z lotu ptaka”.

Nominowani byli także: Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach, Justyna Szwed i Centrum Integracji Społecznej.

W kat. Przedsiębiorca Roku statuetka trafiła do firmy Bielinex-Beton sp. z o.o. z Bierkowic, a nominowani byli również: Piekarnia „Kajzerka” sp. z o.o. z Żelazna i Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Machela z Jaszkowej Dolnej .

W kat. Sponsor Roku tym razem kapituła konkursu nominowała aż sześć osób i podmiotów: Koło Łowieckie „Muflon” w Kłodzku, Janusza Wolańskiego, Jana Pokrywkę, Kazimierza Czechowicza, Spółkę Budowlaną Lex-Bud s.c. oraz Bank Spółdzielczy w Kłodzku, który otrzymał statuetkę.

W kat. Osobowość Roku statuetkę „Jaskra” otrzymała Barbara Bromboszcz – UKS „Orlęta” Krosnowice, natomiast nominaty do nagrody odebrali: ks. Jan Kwiatkowski z Piszkowic, ks. Ireneusz Kulig z Jaszkowej Dolnej, Oliwier Wcisło z Jaszkowej Dolnej i Natalia Grzegorzewska z Krosnowic.

W kat. Złoty Jaskier za Promocję statuetka została przyznana młodej i utalentowanej wokalistce Idzie Szebli ze Starego Wielisławia.

W kat. Najlepsza Działalność Edukacyjna Kulturalna NGO tym razem nagrodzone zostały „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia, a nominowanymi były również pisarka Sylwia Winnik i artystka-malarka Joanna Broczek.

W kat. Społecznik Wolontariusz Roku statuetka została przyznana Dorocie Frąckowiak, a nominaty – Agnieszce Jarosz i Henrykowi Procherze.

Oddzielnym wyróżnieniem są Jaskry Specjalne, które tym razem trafiły do zasłużonych lokalnych działaczy: Haliny Witos – wieloletniej sołtys Ołdrzychowic Kłodzkich (2002-2019), Kazimierza Wcisło – sołtysa Jaszkowej Dolnej przez ćwierć wieku (1994-2019), Ireny Rudnickiej – autorki tekstów, piosenek ludowych i okazjonalnych wierszy i Jana Polichowskiego – wieloletniego naczelnika OSP w Ołdrzychowicach Kłodzkich, który wyszkolił kilka pokoleń strażaków.

Każda nominacja – jak zawsze – była poprzedzona krótkim filmem prezentującym kandydata. Nie zabrakło też części muzycznej imprezy; tym razem uświetnił ją znakomity Chór Concerto Glacensis pod kierunkiem Katarzyny Mąki. Natomiast ukoronowaniem emocji konkursowych i doznań duchowych był znakomity tort „Ranunculus Penicillatus 2019”.

źródło: www.gmina.klodzko.pl/

 

Wasze komentarze

niedziela, 12.7.2020 14:33
poniedziałek, 13.7.2020 14:30
wtorek, 7.7.2020 12:11
1
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 14:01
poniedziałek, 22.6.2020 11:43
6
wtorek, 23.6.2020 10:11
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele